Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Valašská pivnice v Praze v pivovaru Bon - ochutnejte valašské pivo

Valašská pivnice v Praze v pivovaru Bon - ochutnejte valašské pivo

Gurmánská turistika
Pivovar Bon vznikl v roce 2003 v obci Zašová u Valašského Meziříčí v bývalém farním statku. Důvodem pro stanovení této lokality minipivovaru Bon byly čtyři staré studny, které vynikaly svou vydatností a vynikajicím složením vody pro výrobu přírodního piva.
Valašská pivnice se nachází na Hradčanech s krásným výhledem a Petřín a starou Prahu. Čepují se zde nepasterizovaná a nefiltrovaná piva z Valašského pivovaru Bon. Ochutnat zde můžete také pivní speciály, které zdejší kuchaři vaří podle starých českých receptur.

Valašské pivo musíte ochutnat. Také musíte vidět zdejší unikátní sbírku 4500 originálních pivních etiket z různých pivovarů České a Slovenské republiky poválečné ery. Pro hosty z daleka nabízí pivnice taktéž ubytování v Praze v historickém domě, kde sídlí Valašská pivnice.

Zašová se nachází v blízkosti Valašského Meziříčí, města, které má svou pivovarskou minulost. Pivovar zde působil od roku 1911 a nyní se začala opět psát nová kapitola pivovarnictví na Valašsku. V nabídce přírodních piv naleznete spodně kvašené pivo typu "Pilsner" a to filtrované 10° výčepní a 12° ležák nebo nefiltrované pivo (kvasnicové pivo) 12° ležák a 14° tmavý speciál. Dále svrchně kvašené pivo typu Weissbier a to pšeničné pivo 12°. Všechny přírodní piva jsou nepasterovaná a nijak chemicky upravovaná.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 3. 2017

Ubytování a restaurace v okolí