Tesla - dědictví č.s. elektroprůmyslu v Třešti

Památky
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 1/5. Hodnoceno: 1x.Počet hvězdiček je: 1/5. Hodnoceno: 1x.Počet hvězdiček je: 1/5. Hodnoceno: 1x.Počet hvězdiček je: 1/5. Hodnoceno: 1x.Počet hvězdiček je: 1/5. Hodnoceno: 1x.
Vhodné pro dětiZa každého počasíVstup se psy
Nová expozice obsahuje exponáty od rozměrných rozhlasových a televizních vysílačů, režijních pracovišť až po domácí radiopřijímače, televizory či magnetofony, které znáte ze svých domovů.
Dne 11. srpna 2012 byla v budově Historického radioklubu československého (HRČS) ve spolupráci s MAS Třešťsko v rámci projektu Regionem renesance nejen po stopách historie otevřena unikátní stálá, veřejně přístupná expozice historické radiotechniky.

Mnohé sbírkové předměty byly zachráněny před likvidací, jako například rozhlasové či TV vysílače, studiová rozhlasová zařízení či unikátní prototypy a desingové studie rádiových a TV skříněk, vyzvednuté v poslední chvíli z demolované továrny Interier – JOSPO v Třešti, ve které se většina vystavených rádií a televizorů oblékala. Expozice není statická, její obsah se bude měnit tak, abychom návštěvníkům umožnili nahlédnout co nejvíce do historického sortimentu výrobků a abychom zaujali nejen laickou veřejnost, ale i odborníky.

Připravujeme také možnost prohlédnout si některá zařízení za provozu a možnost vyzkoušet si například obsluhu historické telefonní ústředny, nebo práci na historických PC, která se v Československu také vyráběla a provozovala. Do budoucna také chceme v budově dále zpřístupnit pro veřejnost knihovnu historických materiálu a dokumentací, kde si návštěvníci budou moct prohlédnout dobové katalogy, reklamní listy a v neposlední řadě pro odborníky a sběratele také možnost nahlédnout do dokumentace k jednotlivým zařízením a možnost pořídit si opisy nebo kopie HRČS je podle našich informací jediným radioklubem na světě, který vybudoval veřejně přístupnou sbírku historické radiotechniky takového rozsahu a významu ve vlastní budově.
Zobrazit celý popis >Provozovatel

Historický radioklub československý

Nádražní 1394
589 01 Třešť
Tel.:
+420 608 625 420
Email:
expozice@radiojou...
WWW:
www.radiojournal....
GPS:
49,298026 15,476685
 
Region:
Vysočina
Oblast:
Vysočina
Město:
Třešť
 
Kategorie:
Kultura

Vstupné

Poznámka:Vstupné je dobrovolné.

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 

Naposledy změněno: 14. 1. 2013

Akce v okolí (2) Zobrazit vše >


V okolí najdete (12)