Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Tesla - dědictví č.s. elektroprůmyslu v Třešti

Tesla - dědictví č.s. elektroprůmyslu v Třešti

Památky
Nová expozice obsahuje exponáty od rozměrných rozhlasových a televizních vysílačů, režijních pracovišť až po domácí radiopřijímače, televizory či magnetofony, které znáte ze svých domovů.
Dne 11. srpna 2012 byla v budově Historického radioklubu československého (HRČS) ve spolupráci s MAS Třešťsko v rámci projektu Regionem renesance nejen po stopách historie otevřena unikátní stálá, veřejně přístupná expozice historické radiotechniky.

Mnohé sbírkové předměty byly zachráněny před likvidací, jako například rozhlasové či TV vysílače, studiová rozhlasová zařízení či unikátní prototypy a desingové studie rádiových a TV skříněk, vyzvednuté v poslední chvíli z demolované továrny Interier – JOSPO v Třešti, ve které se většina vystavených rádií a televizorů oblékala. Expozice není statická, její obsah se bude měnit tak, abychom návštěvníkům umožnili nahlédnout co nejvíce do historického sortimentu výrobků a abychom zaujali nejen laickou veřejnost, ale i odborníky.

Připravujeme také možnost prohlédnout si některá zařízení za provozu a možnost vyzkoušet si například obsluhu historické telefonní ústředny, nebo práci na historických PC, která se v Československu také vyráběla a provozovala. Do budoucna také chceme v budově dále zpřístupnit pro veřejnost knihovnu historických materiálu a dokumentací, kde si návštěvníci budou moct prohlédnout dobové katalogy, reklamní listy a v neposlední řadě pro odborníky a sběratele také možnost nahlédnout do dokumentace k jednotlivým zařízením a možnost pořídit si opisy nebo kopie HRČS je podle našich informací jediným radioklubem na světě, který vybudoval veřejně přístupnou sbírku historické radiotechniky takového rozsahu a významu ve vlastní budově.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 4. 2016
7.5.
Roštejnský hodokvas

Roštejnský hodokvas

Doupě, Vysočina
30.4.
1.5.
Telčské čarování

Telčské čarování

Telč, Vysočina
15.3.
1.5.
Z kavárny i odjinud (podruhé)

Z kavárny i odjinud (podruhé)

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí