Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Adrenalin Space - Swing & Rope Jump Dalešice

Adrenalin Space - Swing & Rope Jump Dalešice

Letní sporty
Jedinečný, nezapomenutelný, adrenalinový a cenově dostupný zážitek pro každého na Dalešické přehradě. Jedná se o skoky do houpačky ze Stropešínského mostu, tzv. Kienova houpačka a zcela nový druh soku do lan tzv. Rope Jump.

Kienovu houpačku neboli Swing Jump provozuje pan Michal Plánka na Dalešické přehradě v rámci uzavřené skupiny kamarádů již několik let. Na základě velkého zájmu lidí pouze procházejících po mostě či plujících po hladině přehrady, si řekl, že tento jedinečný adrenalinový zážitek poskytne široké veřejnosti.

Je důležité nezaměňovat Swing jump s Bungee jump. Při bungee člověk kmitá na laně ve vertikální ose, kdežto při Kienově houpačce člověk letí volným pádem "jen" pár metrů a pokračuje kyvadlovým pohybem až do horní úvratě na druhé straně mostu, přičemž prolétává nad vodou rychlostí až 80 km/h. Horní úvrať se může v určitých případech vyšplhat až k úrovni vozovky.

Skáčeme na Stropešínském mostě, mezi obcemi Stropešín a Hartvíkovice na Dalešické přehradě. Úroveň vozovky je 25 metrů (+- 1 m podle stavu vody) nad hladinou. Do houpačky se skáče buď z úrovně vozovky nebo ze zábradlí (pro ty otrlejší). Při skoku zažijete volný pád mezi 2,5m až 10m a přetížení až 2G podle typu skoku. Tento adrenalinový zážitek si můžete vyzkoušet všichni od  15 let. Takže strach zapomeňte doma a přijeďte si za námi skočit a rozproudit krev v žilách. 

Celý popis
Naposledy změněno: 25. 5. 2018
23.5.
30.5.
Výstava Ten druhý život na zámku v Náměšti nad Oslavou

Výstava Ten druhý život na zámku v Náměšti nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou, Vysočina
31.8.
1.9.
Happy Faces Festival

Happy Faces Festival

Koněšín, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí