Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Šumavská cyklomagistrála Železná Ruda - Vyšší Brod

Šumavská cyklomagistrála Železná Ruda - Vyšší Brod

Letní sporty
Cyklostezka Gerlova Huť – Nová Hůrka - Prášily – Srní, tzv. Šumavská cyklomagistrála, která je jedinou cyklostezkou v Národním parku Šumava, je od října 2015 dokončena. Celá cyklostezka je dlouhá 25 kilometrů.
Šumavská magistrála, to jsou dlouhé kilometry nekonečnými lesy a pastvinami přes desítky zaniklých osad. Tato páteřní cyklotrasa měří 163,5 km a je vedena po silnicích i účelových komunikacích. Gerlovy Hutě nedaleko Železné Rudy až do Srní na Klatovsku mohou nově cyklisté jezdit po kompletní samostatné cyklostezce. Správa národního parku otevřela v říjnu 2015 poslední úsek šumavské cyklomagistrály z Nové Hůrky do Skelné. Budování jediné cyklostezky v parku, dlouhé 25 kilometrů, trvalo po etapách zhruba deset let.

Dálková cyklotrasa značená jako č. 33 vede krásnými partiemi Šumavy. Celková trasa patří ke středně obtížným a měří 163,5 km.

Myšlenka Šumavské cyklomagistrály vznikla v roce 2006, kdy se postavila její první část Gerlova Huť - Nová Hůrka na Železnorudsku. Od té doby se prodloužila o další dva hotové úseky od odbočení na Vysoké Lávky na Prášilsku až do Mechova u Srní. Poslední, cca 5,3 km dlouhý, úsek mezi Novou Hůrkou a Skelnou se v současné době buduje.

Šumavská cyklomagistrála vede těmito obcemi: Železná Ruda - Nová Hůrka - Skelná - Prášily - Velký Bor - Staré Srní - Srní - Rokyta, křižovatka u kanálu - Antýgl - Modrava - Filipova Huť - Kvilda - Františkov - Borová Lada - Polka - Horní Vltavice (824.00 m.n.m.) - Zátoň - Lenora, železniční stanice - Lenora (786.00 m.n.m.) - Soumarský most a Volarské šance - Stožec - Černý Kříž - Pěkná, železniční zastávka - Nová Pec - Bělá - Hory - Pernek - Pihlov - Horní Planá - Jenišov - Černá v Pošumaví, železniční stanice - Černá v Pošumaví - Slavkovice - Muckov, rozcestí - Milná - Kovářov - Hrdoňov u Lipna - Vřesná - Frymburk - Studené - Slupečná - Lipno nad Vltavou - Lipno nad Vltavou, železniční stnice - Loučovice - Čertova stěna, železniční zastávka - Vyšší Brod.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 5. 2016
19.8.
21.8.
Mistrovství ČR v jachtingu na Lipně - plachetnice RS700

Mistrovství ČR v jachtingu na Lipně - plachetnice RS700

Černá v Pošumaví, Šumava
11.6.
11.9.
Doba ledová - giganti na Lipně

Doba ledová - giganti na Lipně

Lipno nad Vltavou, Šumava
10.7.
16.7.
Lipno Sport Fest 2016

Lipno Sport Fest 2016

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí