Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě

Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě

Letní sporty
Sportovně relaxační centrum Český mlýn vyrostlo podél pravého břehu řeky Jihlavy a obyvatelům města nabízí dráhu pro in-line bruslení, cyklostezku, dětské hřiště a skatepark.
Na pravém břehu řeky Jihlavy na dohled od tenisových kurtů přes řeku od Vodního Ráje, vzniklo sportovní a relaxační centrum Český mlýn, které nabízí aktivní trávení volného času. Nachází se zde cyklostezka o délce cca 1,5 km a také 720 metrů dlouhou dráhu pro in-line bruslení, která je z části doplněna veřejným osvětlením. Velké lákadlo představuje jeden z největších a nejmodernějších skateparků v Česku - na ploše necelých 1800 m2 nechybí ani oblíbené překážky.

V areálu vzniklo univerzální travnaté sportoviště o rozměrech 63 x 66 metrů, které je ohraničeno zemními valy. V jeho sousedství se nachází také dětské hřiště s herními prvky včetně zpevněného okruhu, určeného pro jízdu na tříkolkách a odrážedlech. Nechybí ani prostor pro pétanque a venkovní posilovací stroje.

Areál potěší i milovníky přírody, neboť ti zde naleznou louky s květinami a travnaté plochy určené k odpočinku, slunění nebo pikniku. Rozsáhlé terénní úpravy včetně modelace břehů řeky zahrnovaly také vybudování stezek, které umožní pohodlnější přístup k řece. Součástí projektu byla realizace nové pětatřicetimetrové lávky přes řeku pro pěší a cyklisty.
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 5. 2017
22.5.
9.6.
Výstava A byli popraveni!

Výstava A byli popraveni!

Jihlava, Vysočina
4.5.
4.6.
Most Brno, Praha, Mexiko, Jihlava

Most Brno, Praha, Mexiko, Jihlava

Jihlava, Vysočina
27.4.
4.6.
Na druhé straně (zrcadla)

Na druhé straně (zrcadla)

Jihlava, Vysočina
24.3.
18.6.
Stroj času

Stroj času

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí