Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Sportovní areál Nad nádražím v Železné Rudě

Sportovní areál Nad nádražím v Železné Rudě

Letní sporty
Lyžařský areál Nad nádražím v Železné Rudě nabízí mnoho zajímavých letních aktivit. Nejdelší lanové centrum na sloupech v ČR, sjezd na slalomových kárách, trampolínové hřiště i dětské hřiště.

Lanové centrum má jako první v ČR dva okruhy překážek. První okruh z nízkými překážkami je určen pro děti ve věku 6-11 let.Druhý okruh ve výšce 10-11 metrů je určen pro starší 11 let.Lanové centrum bylo rozšířeno v roce 2010 o dvě 60metrové lanovky na sloupech o výšce 12 a 14 metrů vzájemně propojených 7metrovým sítěným mostem. Lanové centrum, které láká svými překážkami milovníky adrenalinových sportů, má v nabídce několik tras rozdělených dle náročnosti, které návštěvníci procházejí za doprovodu instruktora. Lanové centrum je doplněno o další atrakce jako je  např. adrenalinová houpačka,100m dlouhá lanovka nebo tzv. Tarzanův skok. Tyto novinky zajistí spoustu nevšedních zážitků. 

Další vyhledávanou a již osvědčenou atrakcí jsou slalomové káry neboli slalom-carts. Jedná se o sjezd tratě přímo na naší sjezdovce se speciálně upravenými kárami. Tyto káry se vyznačují specifickou konstrukcí, která zabraňuje převrácení a zvyšuje bezpečnost jízdy. Součástí je časomíra, která umožní porovnání dosažených výsledků.

Ve svém celodenním programu u nás můžete dále využít trampolínové centrum, kde jsou pro Vás k dispozici 7m bungee trampolína a dvě trampolíny o průměru 3 m, kde si můžete vyzkoušet nejrůznější nápadité skoky.

K areálu patří i dětské hřiště s řadou přitažlivých atrakcí, které zkrátí dlouhou chvíli i těm nejmenším návštěvníkům. Hřiště je přístupné po celý den a vstup do jeho prostor je zcela zdarma. Po celý rok je možné využít služeb místního občerstvení a pohodlí terasy, ze které je překrásný výhled na nejvyšší horu Bavorska - Velký Javor. Výhodou terasy je bezprostřední blízkost  trampolín, slalomových kár a dětského hřiště.

Celý popis
Naposledy změněno: 28. 6. 2017
1.7.
Rysí slavnosti v Železné Rudě

Rysí slavnosti v Železné Rudě

Železná Ruda, Šumava
4.8.
6.8.
Železnorudské slavnosti

Železnorudské slavnosti

Železná Ruda, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí