Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Skipark Frymburk - rodinné lyžování na Lipně

Skipark Frymburk - rodinné lyžování na Lipně

Zimní sporty
Skipark Frymburk je areálem s klidnou atmosférou, jehož služby uvítají především rodiny s dětmi. Hlavním tahákem je zde dětské hřiště s pohyblivými koberci.
Rodinný lyžařský areál Skipark Frymburk najdete na okraji malebného městečka Frymburk na břehu Lipna, který je vzdáleném jen 6 km od Skiareálu Lipno. Nově modernizovaný Skipark ve Frymburku přináší zcela novou možnost rodinného lyžování na Lipně pro ty, kdož dávají přednost zimním radovánkám bez davů lidí v příjemném komorním prostředí. Skipark na kopci Marta je zaměřen hlavně na výuku dětí a začínajících lyžařů. Naleznete zde zrekonstruovaný starší vlek, dvě rodinné sjezdovky v délce 650 metrů a rozlehlý výukový park pro děti. K dispozici je zde také speciální skluzavka pro celoroční provoz a dostatek sněhu zajistí umělé zasněžování.

Hlavním tahákem nového areálu je dětský park Médi Kubíka se dvěma pojízdnými koberci, lyžařskou školou a zábavnými atrakcemi. Celodenní lyžování zde vyjde děti na 50 Kč a dospělé na 110 korun. Ski areál se otevře všem příznivcům lyžování v průběhu prosince 2013. Kopec Marta vás navíc uchvátí překrásným výhledem na Lipenské jezero obklopující ze tří stran poloostrov Frymburk s kostelem sv. Bartoloměje a okolní šumavské vrcholy Vítkův Hrádek, Bärenstein, Smrčina (Hochficht) a Špičák. Při příznivém počasí uvidíte dokonce i Alpy (Dachstein, Grosser Priel). Nebude zde chybět ani snowtubingová dráha v délce 115 m s klopenými zatáčkami.

Mimo nového ski areálu si ve Frymburku přijdou na své vyznavači bruslení, kteří mohou využít upravovanou bruslařskou dráhu na zamrzlém Lipenském jezeře mezi Frymburkem, Lipnem nad Vltavou a Přední Výtoní. Milovníci běžek pak uvítají upravované běžecké stopy na frymburských loukách, po zamrzlém jezeře a na hřebeni mezi Frymburkem a Kramolínem.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 5. 2016
3.8.
13.8.
Letní Frymburkfest - Lipno 2016

Letní Frymburkfest - Lipno 2016

Frymburk, Šumava
10.7.
16.7.
Lipno Sport Fest 2016

Lipno Sport Fest 2016

Lipno nad Vltavou, Šumava
18.8.
Letní úplněk na zřícenině Vítkův Hrádek

Letní úplněk na zřícenině Vítkův Hrádek

Přední Výtoň, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí