Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna šumavský Špičák

Příroda
Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.

Rozhledna, o níž se mluvilo padesát let, byla k radosti šumavských turistů konečně vystavena roku 2014.

Původně se sice počítalo s celodřevěnou konstrukcí, ale kvůli nákladům a snazší údržbě byla nakonec postavena na ocelové konstrukci s dřevěným opláštěním. Rozhledna stojí zhruba 50 metrů od koncového kola sedačkové lanovky na Špičák, zhruba 20 metrů od kiosku s občerstvením na vrcholu Špičáku.

Během letní sezony bude otevřena od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, o víkendech o hodinu déle, do 18 hodin. Vstupné se neplatí, přičemž na její ochoz se podle provozovatelů vejde až 60 turistů najednou.

Svojí výškou 26,5 metrů převyšuje všechny okolní stromy a po zdolání 135 schodů nabízí tak jedinečný výhled do širokého okolí. Z rozhledny dohlédnete Úhlavským údolím až směrem k Plzni, na sušické straně až na Boubín, vidět je dobře i Poledník, snadno dohlédnete také na Javor v Německu, který je od Železné Rudy vzdálen pouhých pět kilometrů. Za vynikající viditelnosti jsou vidět dokonce i Dachsteinské Alpy.

Celý popis
Naposledy změněno: 20. 3. 2017
1.7.
Rysí slavnosti v Železné Rudě

Rysí slavnosti v Železné Rudě

Železná Ruda, Šumava
4.8.
6.8.
Železnorudské slavnosti

Železnorudské slavnosti

Železná Ruda, Šumava
5.7.
6.7.
Černínské kratochvíle na Švihově

Černínské kratochvíle na Švihově

Švihov, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí