Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Rekreační středisko Březová v Rokytnici nad Rokytnou

Rekreační středisko Březová v Rokytnici nad Rokytnou

Zážitky
Rekreační středisko Březová v Rokytnici nad Rokytnou je jeden z největších zážitkových parků v ČR. Užijete si tu lanové centrum, spoustu lezeckých stěn, bungee-trampolíny, čtyřkolky, airsoft, paintball, lasergame, rafty, démonická lanovka i jízdu na koních.
Rekreační středisko Březová se nachází v nádherné části Vysočiny, skvěle dopravně dostupné, mezi dvěma městy v UNESCO - Třebíčí a Telčí. Areál s vlastním rybníkem, bazénem, obrovským zážitkovým parkem se v roce 2015 otevírá o víkendech i rodinné turistice.

Vlastní areál střediska má přes sedm hektarů, desítky atrakcí a nádherné prostředí. Již 12 let je nejvyhledávanějším místem pro školní výlety a školy v přírodě, o prázdninách pak pro letní tábory. V České republice není žádný adrenalinový park, kde by bylo možné najít tolik atrakcí pohromadě. Přinášíme vám jejich stručný přehled.

Vysokolanové centrum: vysokolanové centrum na Březové má tři základní okruhy. Dva okruhy jsou prakticky identické, mají 5 překážek a jsou řazeny do základních programů. Na třetím okruhu jsou překážky uzpůsobeny těm nejmenším.

Bungee-trampolíny: pomocí extra velké odrazové plochy a svazku bungee-lan, připěvněných k vašemu úvazku, budete bezpečně skákat několik metrů vysoko a dělat dvojitá salta vpřed i vzad.

Lukostřelba a střelba ze vzduchovky: při střelbě je třeba se zcela zklidnit, pravidelně dýchat, koncentrovat svoji mysl na cíl, zatajit dech a pustit tětivu či stisknout spoušť...

Démonická Lanovka: vystoupáte po vysoké věži do výšky cca patnácti metrů. Ucítíte vítr ve vlasech a užijete si  elegantní dojezd na vodní hladinu.

Skok do prázdna: dojdete až na okraj strže, připnete si k úvazku lana, zamáváte kamarádům, nádech, rozběh, odraz, chvíle volného pádu, přetížení...to nejde moc popsat, to se musí zažít!

Zorb: na Březové se nekoulí zorb z kopce, jak to bývá běžné, ale z rampy, která byla postavena přímo pro tyto účely. Rampa je vysoká 6 m, což vám zajistí parádní rozjezd. Jakmile však opustíte rampu následuje rovina kde zorb postupně ztrácí rychlost až úplně zastaví, což vám zaručuje bezpečný dojezd.

Paintball: paintball je moderní, rychle rozvijející se adrenalinový sport nebo hra, kde není důležitá fyzická kondicie nebo síla, ale především schopnost se správně rozhodnout a nebát se riskovat.

Airsoft: někdo více fandí paintballu, někdo airsoftu, na Březové si můžete vyzkoušet obojí. Airsoft používá reálné repliky zbraní, kuličky jsou však podstatně menší a neobsahují barvivo. Hra je proti paintballu více o taktice, vyčkávání a týmové spolupráci v boji.

Rafty: na březové vás nečekají žádné rozbouřené peřeje, nebezpečné jezy ani válce. Nic takového vám na zdejším rybníce nehrozí. To ale neznamená, že to bude nuda.

Lezecké stěny: k dispozici máte dvě lezecké stěny, na každé z nich jsou dvě cesty. Základní stěna převisem a extra vysoká lezecká stěna, provedená v imitaci pískovce, s úctyhodnou výškou 15 metrů, je umístěná na vysoké věži.

Bungee-running: pokud si myslíte, že není obtížné přetáhnout takové bungee-lano, tak si tuto aktivitu jistě vyzkoušejte. Budete překvapeni, jak může něco tak tenkého mít takovou sílu.

Koně: koně se na Březové stali nejlepšími kamarády nejen dětí, ale i dospělých. Čtyři krásné oříškově zbarvené kobyly hlídá jeden malý poník. Mohou se tak svést i ti nejmenší.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 6. 2018
30.3.
31.10.
Výstava

Výstava "S ozvěnou lesního rohu

Jaroměřice nad Rokytnou, Vysočina
30.6.
1.7.
Svatoprokopská pouť v Třebíči

Svatoprokopská pouť v Třebíči

Třebíč, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí