Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Rekreační lesy Podhůra - relaxace a adrenalin

Rekreační lesy Podhůra - relaxace a adrenalin

Letní sporty
Rekreační lesy Podhůra tvoří ucelená plocha lesů, ohraničená obcemi Chrudim, Slatiňany a Rabštejnská Lhota. Návštěvníci zde nově využijí síť turistických tras, cyklostezek a hipostezek, ale i lanové centrum a venkovní tělocvičnu.
Město Chrudim se spolu s ostatními vlastníky snaží zpřístupnit lesy k rekreaci. V roce 2005 byla zpracována studie „Komplex rekreačních lesů Podhůra“. Ve studii je řešeno zpřístupnění lesů návštěvníkům a vytvoření atraktivního území pro rekreaci. Záměrem studie je vytvořit propojenou síť turistických tras, cyklostezek a hipostezek a napojit tyto trasy na již existující, dále vybudovat v lesích Podhůra atraktivity pro návštěvníky, které budou turistickými trasami propojeny a navigace návštěvníků bude zajištěna informačními cedulemi a turistickými ukazateli.

Došlo proto k modernizaci cest a vytvoření běžeckých a pěších tras i hipostezek. Návštěvníci areálu mohou využít i služeb nově vybudované venkovní tělocvičny a lanového parku. Součástí projektu je vytvoření kvalitního turistického značení.

V rámci projektu bylo vybudováno cca 15 km lesních tras, z toho 3 km hipostezek a 12 km turistických tras a cyklostezek, 1 venkovní tělocvična a 1 lanový park skládající se z překážek pro dospělé, pro děti, nízké lanové překážky, lezecké cesty na skále a lanovka. Venkovní tělocvična je v lesích vybudována jedna pro děti a jedna smíšená dále pak ještě jedna pro dospělé. Novou aktivitou v rekreačních lesích Podhůra je lezecká stěna, kterou mohou využít jak děti, tak dospělý.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 8. 2019
2.11.
1.9.
Loutky na frontě

Loutky na frontě

Chrudim, Východní Čechy
28.9.
5.1.
Tanec kolem baletky

Tanec kolem baletky

Chrudim, Východní Čechy
14.6.
15.9.
Méďa, kam se podíváš

Méďa, kam se podíváš

Chrudim, Východní Čechy
1.1.
31.12.
Výstava Alfons Mucha - Plakáty

Výstava Alfons Mucha - Plakáty

Chrudim, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí