Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Prohlídky porcelánky Thun Nová Role

Prohlídky porcelánky Thun Nová Role

Kultura
Zajímá vás tradiční výroba českého porcelánu? Potom navštivte prohlídkový okruh a návštěvnické centrum společnosti Thun 1794 a.s., kde se seznámíte s tradičními postupy výroby porcelánu přímo v autentickém prostředím výrobních závodů, kde přímo uvidíte, jak výrobky vznikají.

Porcelánka v Nové Roli se stává první porcelánkou v České republice, která disponuje uceleným Návštěvnickým centrem, turistickou trasou i programem pro nejmenší. Seznámíte se zde se současnou produktivní výrobou českého porcelánu i těžbou kaolinu.


Návštěvnická trasa

Návštěvnický okruh ve společnosti Thun 1794 v závodě Nová Role vede administrativní budovou a dále přes vzorkovnu na jedinečný průchod přímo do výrobního závodu na Galerii Rampa. Ta vás přivede do samotného centra výroby porcelánu. Ocitnete se rázem ve světě fabriky, která patří k největším závodům současné porcelánové výroby ve střední Evropě. Celá trasa je zpestřena o filmovou prezentaci výroby a prohlídku finálních výrobků.

Exkluzivně je také možné vstoupit do prostor, kde dochází k mletí hmot a dalším procesům. Za zmínku stojí, že na informační panely a polepy bylo při budování okruhu použito celkem 125 m2 tiskového materiálu. Ten lze spatřit na zdech, ale také na zemi. A až budete procházet koridorem vstupní chodby, budete šlapat po porcelánových talířích.

Za poznáním do porcelánky se můžete vypravit během pracovního týdne od úterý do pátku. Pondělí je zdarma vyhrazené pro školy a charitativní akce. Běžný návštěvník zaplatí za prohlídku 120 korun. Začátky prohlídek jsou v 9:30, 11:00 a 13:00 hodin. Návštěvnické centrum je otevřeno na objednávku a pro skupiny od čtyř osob.
 

Porcelánová školička

Porcelánka dále pořádá Porcelánovou školičku pro děti ZŠ a MŠ, které si po prohlídce návštěvnického okruhu porcelánky mohou ozdobit hrníček vlastním, kreativním způsobem. Hrníčky jsou potom vypáleny a zaslány poštou na adresu školy. V době letních prázdnin je školička dostupná také pro rodiny s dětmi.


Vstupní brána návštěvnického centra Thun 1794

Vstupní brána Návštěvnického centra nabízí kvalitní odpočinkové a relaxační zázemí nejen pro návštěvníky, kteří přijíždějí do Nové Role jako turisté nebo cykloturisté, ale i pro návštěvníky návštěvnického okruhu Thun 1794 a.s. Centrum služeb jim nabízí expozici s tématem Porcelánový příběh, vnitřní i venkovní dětský koutek, venkovní odpočinkové prostory, novou podnikovou jídelnu, informační centrum s prodejem suvenýrů a moderní sociální zázemí. Centrum leží v areálu porcelánky cca 300 metrů od křižovatky cyklostezek, vlakového a autobusového nádraží a turistické značené trasy

O společnosti Thun 1794

Společnost Thun 1794 a.s. je největší český výrobce porcelánu. Ve svém výrobním programu má ucelené tvary užitkového či hotelového porcelánu, speciální varný program, porcelán pro děti a zakázkové zboží pro velké mezinárodní řetězce. Jedná se o specifický druh tzv. tvrdého porcelánu s vypalovací teplotou 1405 °C. Vysoká kvalita a osobitý design vycházející z více jak 220leté tradice výroby porcelánu v Čechách zaručuje vysoký uživatelský standard. Sídlem společnosti je město Nová Role u Karlových Varů.

Celý popis
Naposledy změněno: 16. 10. 2017
1.10.
31.10.
Jazzfest Karlovy Vary

Jazzfest Karlovy Vary

Sokolov, Západočeské lázně
1.1.
31.12.
Světová umělecká knižní vazba

Světová umělecká knižní vazba

Loket, Západočeské lázně
3.11.
5.11.
Cestovatelský festival Caminos v Karlových Varech

Cestovatelský festival Caminos v Karlových Varech

Karlovy Vary, Západočeské lázně
28.10.
Slavnosti Lužeckého rytíře

Slavnosti Lužeckého rytíře

Okoř, Střední Čechy
Zatopený lom Jimlíkov

Zatopený lom Jimlíkov

Nová Role, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí

Krčma Jana Žižky na zámku Lužec

Krčma Jana Žižky na zámku Lužec

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Spa Hotel Zámek Lužec u Nejdku v Krušných horách

Spa Hotel Zámek Lužec u Nejdku v Krušných horách

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Hotel Dvorana Karlovy Vary

Hotel Dvorana Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně
WinePoint v obchodním centru Varyáda

WinePoint v obchodním centru Varyáda

Karlovy Vary, Západočeské lázně