Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Přívoz Kazín - Černošice: romantický výlet přes Berounku

Přívoz Kazín - Černošice: romantický výlet přes Berounku

Zážitky
Na Berounce funguje od roku 2015 nový přívoz. Slouží nejen jako turistická atrakce, ale také jako dopravní prostředek pro místní. Díky přívozu se dostanete dvakrát rychleji do centra Prahy.

Objevte historii bájných Slovanů. Plujte nejstarším přívozem v Čechách z roku 1158!


Přívoz Lipence-KazínČernošice-Dolní Mokropsy zkracuje cestování turistům i lidem z chatové osady i vilové zástavby. Stanice jsou navázány na jízdní řády vlaků. Plavba před řeku Berounku trvá dvě minuty. Do centra Prahy, na Smíchovské nádraží je to pak autobusem asi dvanáct minut.

Přivoz Kazín prioritně obsluhuje přímé spojení mezi levým a pravým břehem. V každou celou a půl hodinu, a to mezi přístavišti Mokropsy a Kazín. Provoz je každý den od 9.50 do 19:00 hodin.

Přívoz Kazín je obnoven v místě, kde podle pověsti stávalo staroslovanské hradiště Kazín. Historické dokumenty uložené ve Zbraslavském klášteře dokládají existenci přívozu mezi dnešními Mokropsy a Černošicemi (část Lipence) až do roku 1158. Jde o vůbec nejstarší prokazatelně doložený přívoz v Čechách.

Kde se nalodit?

Na přívoz Kazín se dostanete vlakem S7 směr Beroun, který vyjíždí z Hlavního nádraží a Smíchovského nádraží každých 30 minut.

Přístaviště Černošice je 2 minuty od vlakové stanice Černošice.

Přístaviště Mokropsy je 7 minut pěší chůze od vlakové stanice Černošice – Mokropsy.

Přístaviště Pláž je vzdálena 10 minut pěší chůze od vlakové stanice Černošice Mokropsy.

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 4. 2018
14.4.
8.9.
Běhej lesy 2018

Běhej lesy 2018

Sněžné, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí