Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Přírodní plovárna ve Volyni - nejstarší plovárna v ČR

Přírodní plovárna ve Volyni - nejstarší plovárna v ČR

Letní sporty
Romantiku jako z rozmarného léta zažijete na letní plovárně ve Volyni. Atmosféra i vybavení stále připomíná dobu jejího vzniku, tedy rok 1941. Bazén je napouštěný vodou z řeky Volyňky a osvěžení je tak při jakékoli teplotě vzduchu zaručené.
Volyňská plovárna byla postavena v letech 1939 – 1941 u řeky Volyňky. V jejím areálu se nachází bazén 18 x 50 m se šatnami a letní restaurací. V roce 2008 ji ministerstvo kultury vyhlásilo kulturní památkou, čímž ocenilo unikátnost koupaliště, které je jediným svého druhu v republice. Dřevěné kabiny, sprchy i bazén jsou stále původní. Voda se bere z řeky Volyňky a pravidelně se vyměňuje. Areál s bazénem lemují vzrostlé stromy a železniční trať.

Pro sportovní vyžití se na plovárně nabízí volejbalové a nohejbalové hřiště, ping-pong a pro nejmenší dětský bazén. Samozřejmostí je zde také občerstvení, ubytovat se můžete ve vlastním stanu.

Za vstup na plovárnu neplatí děti do šesti let nic, do patnácti pět korun a pro dospělé je to deset korun na den. Koupaliště je otevřeno denně od devíti do dvaadvaceti hodin, většinou až do konce září.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 4. 2018
20.5.
20.5.
Farářova tajná komnata

Farářova tajná komnata

Malenice, Jižní Čechy
27.3.
27.5.
Bytový textil 1. republiky

Bytový textil 1. republiky

Prachatice, Šumava
21.3.
27.4.
Kontinuita čtverce

Kontinuita čtverce

Prachatice, Šumava
Renesanční radnice ve Volyni

Renesanční radnice ve Volyni

Volyně, Jižní Čechy
Zámek Hoštice u Volyně

Zámek Hoštice u Volyně

Hoštice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí