Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Budvar - příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku > Návštěvnické centrum pivovaru Budějovický Budvar – multimediální expozice

Návštěvnické centrum pivovaru Budějovický Budvar – multimediální expozice

Díky lahodné chuti, jedinečnému složení a osobitému charakteru vyhledávají originální prémiový ležák Budweiser Budvar tisíce milovníků kvalitních piv prakticky po celém světě.

Jedině v Českých Budějovicích, kde je Budweiser Budvar doma, se však dá nahlédnout do alchymistické kuchyně pivovarníků, kteří již více než 700 let připravují pivo podle originální receptury za použití nejkvalitnějších domácích surovin. Příběh budějovického piva ožívá v nově připravené multimediální expozici, jejíž součástí je vedle 3D kina a hologramů rovněž virtuální výlet do 300 m hluboké artéské studny, přímo ke zdroji kvalitní vody, která je k přípravě piva nezbytná. Součástí prohlídky výrobních prostor je ochutnávka piva přímo v ležáckém sklepě. Návštěvu je možné zakončit ve stylové pivnici Budvar u sklenice klasického, tmavého, či kroužkovaného ležáku a specialit tradiční české a mezinárodní kuchyně.

Prohlídky nutno objednat. Poslední možné shlédnutí multim. expozice je v 16:00 hodin.

Celý popis
Naposledy změněno: 20. 12. 2010