Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Duchovní centrum sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna

Duchovní centrum sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna

Ubytování
Vranov u Brna je známým a hojně navštěvovaným Mariánským poutním místem, jehož historie sahá až do 13. století. Nachází se uprostřed krásné přírody asi 12 km severně od Brna v místech, kterým se dříve říkalo "Moravské Švýcarsko".
Centrum se snaží vytvořit příjemné prostředí pro pořádání jakýchkoli akcí duchovního, kulturního a vzdělávacího charakteru. V centru se můžete také ubytovat v tzv. Domě přijetí, které disponuje celkem 81 lůžky s vlastním sociálním zařízením. V Domě přijetí nabízejí Pauláni také celodenní stravu v jídelně pro cca 80 hostů s krásným výhledem do zahrady a vstupem na terasu. Součástí jídelny je i malé samoobslužné knihkupectví Karmelitánského nakladatelství.

Poutní místo Vranov u Brna je opředeno závojem legend. Již ve 13. století vznikla ves jako dík za uzdravení šlechtice Viléma, nejvyššího maršálka království moravského, který trpěl slepotou. Na místě někdejšího dřevěného kostelíka nechal Maxmilián z Liechtensteinu v letech 1617-1633 postavit podle plánů jezuity J. Maria a brněnského stavitele J. K. Erny raně barokní chrám Narození Panny Marie, s freskami J. J. Etgense. V kostele jsou umístěny Vranovské jesličky z lipového dřeva s mechanickým pohonem a hudebním automatem. Pod kostelní lodí je krypta knížat z Liechtensteinu, v roce 1820 doplněna empírovou hrobkou. Současně se zde nachází konvent Nejmenších bratří sv. Františka z Pauly, zkráceně nazývaných “Pauláni”, kteří zajišťují duchovní správu tohoto poutního místa a farnosti.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 10. 2017
5.10.
18.2.
Káva Lamplota – prvotřídní kvalita!

Káva Lamplota – prvotřídní kvalita!

Brno-Královo Pole, Jižní Morava
14.4.
31.12.
Stříbrný poklad z Moravského krasu

Stříbrný poklad z Moravského krasu

Blansko, Jižní Morava
18.11.
19.11.
Hradní jarmark na Novém hradě u Adamova

Hradní jarmark na Novém hradě u Adamova

Adamov, Jižní Morava
2.12.
3.12.
Ďábelský Výpustek

Ďábelský Výpustek

Křtiny, Jižní Morava
Zámek Adamov

Zámek Adamov

Adamov, Jižní Morava
Rozhledna Babí lom u Lelkovic

Rozhledna Babí lom u Lelkovic

Lelekovice, Jižní Morava
Nový hrad u Adamova

Nový hrad u Adamova

Adamov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí