Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Pivovar Ruprenz v Uhřínovicích

Pivovar Ruprenz v Uhřínovicích

Gurmánská turistika
Pivovar Ruprenz naleznete v obci Uhřínovice, která se nachází v samém srdci Vysočiny nedaleko města Brtnice. Původní jméno obce pocházející z 13. století je Ruprenz, odtud tedy název piva.
Založení pivovaru v roce 2013 předcházelo několik let domácího vaření, ladění receptur a pořizování potřebných technologií. K výrobě piva došlo naprosto přirozeným vývojem. Od počátečních ojedinělých pokusů až po nezvladatelné nutkání pravidelného vaření piva.

V současné době se v pivovárku vaří pivo Ruprenz pro potřebu obce a nejbližšího okolí a jeho sládek Martin Povýšil by rád vyplnil bílé místo na mapě místního pivovarnictví, které vzniklo uzavřením brtnického pivovaru v roce 1945. Standardně se dnes v pivovaru vaří spodně kvašená piva plzeňského typu - výčepní 10° a polotmavá 11° EPM s plnou sladovou chutí a sladkým dozvukem. Pivo je stáčeno do sudů o objemu 15 l, 30 l a 50 l a nepravidelně i do lahví. Piva z pivovaru Ruprenz jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná. Ke svátečním událostem se v pivovárku plánuje výroba pivních speciálů (např. vánoční devatenáctka).

Vzhledem k tomu, že provoz pivovárku je nepravidelný, pro případnou návštěvu či objednávku piva prosím kontaktujte p. Povýšila.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 10. 2017
27.9.
26.11.
Putování za předky

Putování za předky

Jihlava, Vysočina
27.9.
19.11.
Slabikáře celého světa

Slabikáře celého světa

Jihlava, Vysočina
13.10.
12.11.
125 let Muzea Vysočiny Jihlava

125 let Muzea Vysočiny Jihlava

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí