Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Pivovar Regent v Třeboni

Pivovar Regent v Třeboni

Gurmánská turistika
Zajímá vás, jak se v Třeboni vaří pivo? Seznamte se s více než 600 let starou historií vaření piva v jednom z nejstarších pivovarů na světě. Rodinný pivovar Bohemia Regent a.s. pořádá exkurze, při ktrerých si můžete prohlédnout prostory, v nichž se vaří třeboňské pivo zblízka a nejen to.

Seznamte se s jedinečnou schwarzenberskou architekturou, do které je třeboňský pivovar zasazen. Nechte na sebe dýchnout atmosféru jednoho z nejstarších pivovarů ve střední Evropě.
 

Prohlídky Pivovaru Regent

Během cca 70 minutové prohlídky navštívíte nejdůležitější provozní části pivovaru. Začíná se na pivovarském nádvoří, na kterém je nově zrekonstruovaná kašna, ze které při slavnostních příležitostech teče pivo. Dále prohlídka pokračuje přes varnu a další technologická zařízení do historického podzemí, kde se projdete i úzkými podzemními chodbami třeboňského pivovaru. Dozvíte se o všech fázích výroby a postupech vaření tradičního českého piva. Návštěva je zakončena v dobově zrekonstruovaných prostorách nacházejících se v podzemí (v úrovni  ležáckých sklepů), kde ochutnáte zdejší nefiltrované, nepasterizované pivo, které neopustilo podzemí třeboňského pivovaru. Upozorňujeme návštěvníky na celoročně nízkou teplotu ve sklepení cca 6°C. Je třeba se přiměřeně obléci.

Do pivovaru se můžete vypravit na běžné prohlídky, které se konají v průběhu celého roku denně vždy 15 hodin, kromě pátku, kdy je prohlídka v 15:30. V letním období (červenec-srpen) se do pivovaru podíváte denně 10 až 18 každou celou hodinu.

Zažít můžete i tajemnou noční procházku pivovarem s průvodcem a loučemi. Projdete se mimo jiné i starým pivovarským podzemím, kde se vyrábí naše tradiční české pivo. Ochutnáte domácí chléb pečený s použitím pivovarských kvasnic se sádlem a se solí a k tomu ochutnáte i nefiltrované nepasterizované pivo. Noční prohlídky se konají každý pátek a sobotu od 21 hodin. V zimních měsících od 19 hodin.

Pivovar Regent byl v Třeboni založen roku 1379. Současný komplex budov pivovaru je plynule začleněn do historického jádra města Třeboně. K výrobě je využíváno moderní techniky a špičkové technologie řízené počítačem, za použití osvědčených klasických receptur a hodnotných surovin, jako jsou voda čerpaná z hlubinných vrtů artézských studní, světově proslulý český chmel a kvalitní hanácký sladový ječmen. Kromě vynikajícího piva se v pivovaru vyrabí také nealkoholická Regent Cola a nealkoholické pivo s citronem Regent Lemon free.

V reálu pivovaru naleznete také podnikovou prodejnu piva Bohemia Regent, kde si můžete zakoupit i reklamní předměty Bohemia Regent. Prodejna se nachází vpravo před vstupní branou do pivovaru.

Celý popis
Naposledy změněno: 15. 9. 2019
1.6.
30.9.
Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Třeboň, Jižní Čechy
25.5.
15.10.
Třeboňský sochařský svět

Třeboňský sochařský svět

Třeboň, Jižní Čechy
14.9.
22.9.
Výstava hub v zámecké galerii

Výstava hub v zámecké galerii

Třeboň, Jižní Čechy
30.11.
7.12.
Květy Vánoc

Květy Vánoc

Třeboň, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí