Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vyhlídková trasa Tetínské vyhlídky II

Vyhlídková trasa Tetínské vyhlídky II

Příroda
Nad Tetínem u Berouna naleznete dva vyhlídkové okruhy. Ten druhý nabízí panoramatické výhledy, které komentují výkladové tabule s informacemi o místních zajímavostech. Na stezce se pokocháte především rozhledy především na Tetín, Beroun a okolní krajinu.
Vyhlídková trasa Tetínské vyhlídky II má 10 zastávek. Oproti první vyhlídkové trase, která vede nad Berounkou kolem kostelů svaté Ludmily a Kateřiny, zavede zájemce nad Tetín na vrch Damil a další místa, odkud je vidět samotný Tetín, Beroun a malebná okolní krajina. Obě stezky se potkávají u kostela sv. Ludmily na náměstí 9. května. Celá stezka měří 2,5 kilometru.

Vrch Dalimil (395 m) je tvořen devonskými vápenci a nachází se zde několik významných nalezišť trilobitů, mlžů a dalších zkamenělin. Podle pověsti se kopec jmenuje podle zdejšího vladyky, který se zamiloval do tetínské dívky. Nebyli si však rovni a tak společně spáchali sebevraždu.

Kromě prvních zmínek o Tetínu se  díky informačním tabulím dozvíte také zajímavosti o židovské synagoze, napoleonských hrobech nebo o těžbě vápence - trasa naučné stezky vede kolem bývalého lomu. Jedna ze zastávek připomíná i historii místní malodráhy. Jednou z největších zajímavostí stezky je tunel, kterým trasa vede - jedná se o pozůstatek právě po této dráze.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 3. 2018
7.5.
30.10.
Karlštejnský poklad – výstava kopie císařské koruny

Karlštejnský poklad – výstava kopie císařské koruny

Karlštejn, Střední Čechy
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky hradu Karlštejn

Zimní prohlídky hradu Karlštejn

Karlštejn, Střední Čechy
26.3.
30.3.
Velikonoční jarmark v Berouně

Velikonoční jarmark v Berouně

Beroun, Střední Čechy
16.6.
17.6.
Berounské hradby

Berounské hradby

Beroun, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí