Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Oslavanské Permonium – zábavní park s příběhem

Oslavanské Permonium – zábavní park s příběhem

Zážitky
Uprostřed výrobního areálu Strojíren Oslavany najdete ráj permoníků - park Permonium®. Návštěvníci zde naleznou největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales a důlní štoly s dalšími atrakcemi.

Zábavní park je určený nejen pro dospělé, pro které jsou připraveny dovednostní i vědomostní úkoly, ale i pro děti.  V jednotlivých atrakcích se odehrává interaktivní hra "Magic Permon", řízená pomocí moderních informačních technologií.

Návštěvník zde může na své trase zažít příběh jednoho ze šesti oslavanských permonů. Každá ze šesti tras skrývá přibližně 26 atrakcí, lidé si mohou vybrat ze tří různých úrovní náročnosti. Indicie k úkolům zadávají přímo permoníci. Čekají je čtyři typy úkolů – adrenalinové v lanovém centru, fyzické, vědomostní o historii hornictví a dovednostní. Poslední desátý úkol je pro všechny společný – sjezd z těžební věže do dolu Kukla. Každý návštěvník má tři životy, a když nenajde kód, přichází o jeden. Pokud zvládne splnit všechny aktivity, vyhrává poklad. Velkou atrakcí je také zrekonstruovaná těžební věž Kukla vysoká čtyřicet metrů, která kromě výhledu láká na oslavanské pověsti.

Novinkou sezony 2016/17 je Vodní svět, kde najdete vodní atrakce nebo nová generace hry Magic Permon.

Celý popis
Naposledy změněno: 20. 3. 2017
20.5.
19.8.
Motoráčkem za permoníky 2017

Motoráčkem za permoníky 2017

Oslavany, Jižní Morava
15.7.
16.7.
Karmelská pouť v Oslavanech 2017

Karmelská pouť v Oslavanech 2017

Oslavany, Jižní Morava
22.4.
23.4.
Výstava minerálů v Oslavanech

Výstava minerálů v Oslavanech

Oslavany, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí