Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Nostalgická tramvajová linka č. 41

Nostalgická tramvajová linka č. 41

Památky
Ze střešovické vozovny vyjíždějí o víkendech od března do listopadu historické soupravy tramvají na svou pravidelnou trať centrem Prahy na nostalgické lince 41.

V Praze je dlouhodobě o víkendech a svátcích (v turistické sezóně) provozována historická linka 91 (od 25. 3. 2017 nově pod číslem 41). Převážně dvounápravové tramvaje vozí cestující po trase v centru města. Linka nemá z hlediska nutnosti posilovat provoz ostatních spojů žádný dopravní význam, jde výhradně o turistickou atrakci, proto není začleněna do systému PID a má speciální jízdné. Není tak přístupná běžným Pražanům na standardní jednotlivé či předplatní jízdenky.

Při přípravě nové linky obsazované výhradně vozy T3 bylo naopak snahou, aby měla svůj dopravní význam a sloužila nejen turistům, ale i všem ostatním cestujícím majícím běžné jízdenky PID.


Linka je v provozu o sobotách, nedělích a svátcích. Tramvaj vyjíždí po trase: Vozovna Střešovice - Brusnice - Pražský hrad - Královský letohrádek - Malostranská - Malostranské náměstí - Hellichova - Újezd - Národní divadlo - Národní třída - Lazarská - Vodičkova - Václavské náměstí - Jindřišská - Masarykovo nádraží - Náměstí republiky - Dlouhá třída - Nábřeží Kapitána Jaroše - Strossmayerovo náměstí - Veletržní - Výstaviště.

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 7. 2018
30.5.
29.8.
Letní kino Klubovna v Dejvicích

Letní kino Klubovna v Dejvicích

Praha 6, Praha
27.4.
26.8.
Hynek Martinec: Cesta na Island

Hynek Martinec: Cesta na Island

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí