Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Nejstarší alkoholický nápoj v Muzeu medoviny

Nejstarší alkoholický nápoj v Muzeu medoviny

Gurmánská turistika
V Muzeu medoviny uvidíte expozici o historii a výrobě medoviny, kolekce aktuálního sortimentu nejen z Čech, ale i Slovenska, Německa i Polska. Možnost ochutnání až 30 druhů medovin každý den.
Muzeum medoviny bylo založeno v prosinci 2013 s cílem mapovat sortiment výrobců medovin u nás i v zahraničí. Soustředí se na výrobce poctivých medovin, nedolihovaných, nedoslazovaných cukrem, medovin bez umělých aromat či příchutí. Nabízí návštěvníkům příležitost seznámit s nápoji např. od menších regionálních výrobců.

Pravidelně každé 2. úterý v měsíci pořádá ochutnávky medů a medovin, ale konají se zde i další degustace prakticky každý týden.

Muzeum medoviny je součástí prostor Buddha čajovny. Můžete tedy přijít kdykoliv otevírací době, tj. denně od 14 do 22 hodin. Obsluha čajovny vám ráda nabídne aktuální vzorky medovin z medovinového lístku.

Můžete si vybrat dle chuti, od suchých, přes polosladké až velmi sladké medoviny. Kromě přírodních, medovin bez příchutí, jsou v nabídce i kořeněné, bylinkové medoviny. Širokou škálu doplňují tzv. melomely (ovocné medoviny). Součástí muzea je i degustační salónek s posezením pro 15 osob.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 1. 2017

Ubytování a restaurace v okolí