Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Uhelné safari - návrat do třetihor k novodobým dinosaurům

Uhelné safari - návrat do třetihor k novodobým dinosaurům

Příroda
Atraktivní zážitek z návštěvy unikátních technických děl v těžebních lokalitách Československá armáda a Vršany na Mostecku a rekultivované krajiny v projektu Uhelné safari. Celkem si můžete vybrat ze tří tras.
Exkurze probíhají v těžebních lokalitách, kde je zapotřebí dodržovat specifické obecně závazné právní předpisy a bezpečnostní předpisy (bezpečné nastupování a vystupování z terénního vozidla, používání ochranné přílby). Při exkurzi, která je bezplatná, je povoleno focení i filmování. Exkurze je doporučena pro osoby starší 12 let (děti v doprovodu rodinného příslušníka či pedagoga). Prohlídky probíhají od dubna do října.

Na požadovaný termín je nutné se zaregistrovat nejméně 2 týdny předem. Sraz účastníků je v 9.30 hodin v budově Ředitelství Czech Coal Group, V. Řezáče 315, Most.

Trasa 1 - Lom Československá armáda
Vjezd do lokality, vnitřní vyhlídková terasa lomu, doprava terénním vozidlem k rypadlu KU800 a RK 5000 - těžba nadložních zemin a jejich ukládání (zakladač ZP 6600), těžba uhlí u rypadla KU300, přeprava uhlí pomocí dálkové pásové dopravy. Na zpáteční cestě do Mostu ukázka rekultivací – budoucí jezero Most. Průvodce Josef Gerthner, kontakt: 604 933 097, gerthner.josef@seznam.cz.

Trasa 2 - Lom Vršany
Vyhlídková terasa, vjezd do lokality k rypadlu KU800, které těží skrývkové zeminy, dálková pásová doprava, zakládání zemin, těžba uhlí u rypadla KU300, doprava uhlí pomocí dálkové pásové dopravy na překladiště uhlí, skládkový stroj. Na zpáteční cestě do Mostu ukázka rekultivací – Hipodrom Most. Průvodce Václav Štich, kontakt: 602 403 653, stich.vaclav@seznam.cz.

Trasa 3 - Rekultivační trasa (samostatně nebo jako návazná pro oba okruhy)
Budoucí jezero Most, vodní dílo Vrbenský (Matylda), vyhlídková terasa lomu Vršany (ukázka povrchové těžby uhlí), Hipodrom Most (případně vodní nádrž Benedikt). Po domluvě je možné trasu doplnit o divácký svah autodromu.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 8. 2019
Zumba Fitness v Mostě

Zumba Fitness v Mostě

Most, Severozápadní Čechy
Escape Most

Escape Most

Most, Severozápadní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Ochutnejte Mostecký kahan

Ochutnejte Mostecký kahan

Most, Severozápadní Čechy
Hotel Kapitol Most

Hotel Kapitol Most

Most, Severozápadní Čechy