Naučná stezka Okolo Kozlu

Kategorie: Příroda
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 1,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 1,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 1,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 1,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 1,67/5. Hodnoceno: 3x.
Oblast: Hradecko
Vyberte místo
Přemyslova 1106,Hradec Králové
,Šťáhlavy

Naučná trasa v délce 2 km obsahuje celkem sedm informačních tabulí. Děti i dospělí, se na nich seznámí formou čtivého textu, populárních kvízů a zvídavých dotazů například s tématy jako místní lesy, stromy, rostliny nebo živočichové. Nechybí však ani atraktivní téma lesních strašidel a skřítků.
V průběhu putování si můžete na jednotlivých zastaveních ověřit či si případně doplnit své znalosti v rozpoznávání jednotlivých druhů stromů, zvířat, ptactva a rostlin. Dozvíte se také  zajímavosti o funkcích lesa, ale třeba i o podmínkách, které stromy ke svému životu v jednotlivých lokalitách potřebují. Co se týká lesních skřítků a strašidel, má většina příběhů svůj původ v legendách a pověstech, které si lidé v průběhu staletí předávají z generace na generaci.

Naučná stezka Lesů ČR Okolo Kozlu vede některými místy po cestách s nově upraveným, štěrkodrťovým povrchem a nachází se na ní i několik odpočinkových míst včetně opraveného zastřešeného posezení. Navíc došlo k opravě dvou dřevěných lávek přes místní vodní toky.  V klidu a pohodě se dá naučná stezka projít za zhruba jednu hodinu.



Související

Vhodné pro děti
Možnost návštěvy se zvířaty

Kontakty

Zámek Kozel

 Šťáhlavy
GPS:
49,670433 13,531466
 

Provozovatel

Lesy České republiky

Přemyslova 1106
501 68 Hradec Králové
Tel.:
+420 495 860 111
Email:
lesycr@lesycr.cz
WWW:
www.lesycr.cz
GPS:
50,175649 15,861864
 

Vstupné

Cena: zdarma

Časová náročnost

1,0 hodina


Kategorie

Naposledy změněno: 5.6.2012