Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Na běžky do Vsetínských vrchů

Na běžky do Vsetínských vrchů

Zimní sporty
Oblast Vsetínských vrchů je mnohem méně známá než jiná místa v Beskydech, jako jsou Pustevny, Radhošť a Lysá hora, ale v současné době je běžecky velmi atraktivní jak pro turisty, tak sportovní běžkaře.
Udržované stopy v celkové délce přes 100 km s mírným profilem v údolí Vsetínské Bečvy mezi Vsetínem a Velkými Karlovicemi a jen o něco náročnější mezi Solání a Vsackým Cábem na hřebeni Vsetínských vrchů jsou ideální výletní trasou. Hřeben Vsetínských vrchů nabízí celkem 64,5 km strojově upravovaných běžeckých tratí.

Trasy:
  • Hlavní hřebenovka – magistrála 50 km (Vsetín, Dušná, Chata Vsacký Cáb, Ptáčnice, Lušová, Beskyd, Šerhovny, Vsacká Tanečnice, Soláň s dále na Bumbálku /Třeštík/ nebo opačně
  • Hřeben Vsetínských vrchů: Vsetín – Dušná – Vsacký Cáb - Soláň – Třeštík – U Tabulí
  • Běžecké okruhy v okolí horské chaty Vsacký Cáb
  • Běžecké okruhy Razula – Velké Karlovice
     
Tyto trasy pravidelně strojově upravuje Sdružení Valašsko – Horní Vsacko.  Hlavní hřenbenová magistrála měří celkem 52 kilometrů. Všechny trasy jsou očíslovány, na významných místech je lemuje 25 dřevěných odpočívadel, dvě velké mapy na parkovištích Tesák a Troják a celkem 22 velkoplošných panoramatických map. Orientaci na cestách usnadňuje ještě 140 menších šipek.

Nejen sportovní vyžití, ale i kulturní, gastronomické a relaxační zážitky nabízí návštěvníkům Beskyd středisko ve Velkých Karlovicích. Stačí navštívit i v zimě otevřené Karlovské muzeum a roubený kostel Panny Marie Sněžné (jak trefné jméno pro tento kraj), na cestu se posilnit v Hospodě Kyčerce nebo v horském hotelu na Vsackém Cábu některou z místních specialit a zrelaxovat v teplé slané vodě bazénů hotelu Horal.

Gastronomicky je tento kraj také mimořádně zajímavý. Staří Valaši říkávali: „Zemáky a zelé, živobytí celé“. A k tomu si samozřejmě přidávali trochu slivovičky a občas i skopového masa ze svých oveček. Nesměl chybět ani hruškový koláč zvaný frgál. To vše si tu můžete samozřejmě dosyta vychutnat. A nezapomeňte ani na hafery neboli borůvky.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 6. 2017
24.6.
15.10.
Karpatské roubenky

Karpatské roubenky

Vsetín, Východní Morava
24.6.
15.10.
Lidová strava

Lidová strava

Vsetín, Východní Morava
9.7.
24.9.
Miroslav Adámek - Barevná paleta

Miroslav Adámek - Barevná paleta

Vsetín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Nová radnice Vsetín

Hotel Nová radnice Vsetín

Vsetín, Východní Morava
Restaurace Snaha Vsetín

Restaurace Snaha Vsetín

Vsetín, Východní Morava
Hotel Magistr Vsetín

Hotel Magistr Vsetín

Vsetín, Východní Morava