Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Na běžkách z Brna do Křtin

Na běžkách z Brna do Křtin

Zimní sporty
V Brně a okolí se pravidelně vysoká sněhová pokrývka neobjevuje, ale napadne-li někdy dost sněhu, lze podniknout pěkný a netradiční běžkařský výlet z Mariánského údolí do Křtin v malebné chráněné oblasti Moravský kras.
I když sněhová nadílka v Brně většinou nevydrží dlouho a stopy si musí běžkaři prošlapávat sami, bude výlet Mariánským údolím pěkným zážitkem. Běžky si můžete nasadit v Mariánském údolí, kam se pohodlně dostanete brněnskou MHD (atobus č. 55).

Vydejte se odtud po levé straně údolí, kde vede širší cesta. Po chvíli příjemné jízdy po rovině minete zábavný park Eldorádo, chatu u Borovice a pak se ocitnete u prvního ze tří zamrzlých rybníků na řece Říčce. U třetího z nich se napojte na na modrou turistickou značku, která vás dovede k Muchově boudě a následně již do Moravského krasu.

Na trase vás bude čekat jedno dlouhé stoupání, které bude vyváženo prudkým sjezdem. U rozcestí Ochozská jeskyně vyměňte modrou značku za zelenou, která je zároveň naučnou stezkou Hády a údolí Říčky. Okolo Ochozské jeskyně se dostanete k rybníku Pod Hájkem, kde vás potrápí poměrně prudké stoupání.  Zelená značka vás sveze Novodvorským údolím až k vesnici Březina až do Křtin, odkud se můžete autobusem vrátit zpět do Brna. Zastávka se nachází přímo pod poutním chrámem Jména Panny Marie.

Celá středně náročná trasa měří cca 16 km, po cestě ale není mnoho míst k občerstvení a běžecká stopa není upravovaná.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 10. 2017
29.9.
9.11.
Zetor v krajině

Zetor v krajině

Brno-Líšeň, Jižní Morava
12.2.
9.12.
Vinohradské trhy Brno 2017

Vinohradské trhy Brno 2017

Brno-Vinohrady, Jižní Morava
27.9.
5.11.
Brno a Suomi

Brno a Suomi

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Barokní zámek Belcredi

Barokní zámek Belcredi

Brno, Jižní Morava
Hotel Belcredi Brno

Hotel Belcredi Brno

Brno, Jižní Morava
Hotel Velká Klajdovka

Hotel Velká Klajdovka

Brno, Jižní Morava
Stará Pošta u Kovalovic

Stará Pošta u Kovalovic

Rousínov, Jižní Morava