Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum gastronomie v Praze - procházka dějinami přípravy pokrmů

Muzeum gastronomie v Praze - procházka dějinami přípravy pokrmů

Kultura
UPOZORNĚNÍ: Muzeum gastronomie není v současné době v provozu (rok 2018).
Muzeum gastronomie Praha je otevřeno pro každého, koho přitahuje fascinující svět gastronomie a pohostinství. Zajímavé informace najde nejen laická ale i odborná veřejnost všech věkových kategorií. Základní linie muzea vás provede od domestikace ohně, pravěkého ohniště a vaření bez nádob, přes dýmnou a krbovou kuchyň, až po mikrovlnou troubu a konvektory. V sekci stolování projdete historií příborů a úpravy jídelní tabule včetně základních pravidel stolování.

V Muzeu gastronomie se projdete dějinami tepelné úpravy, konzervace potravin a vývojem kuchyní a sporáků od pravěku po současnost. Seznámíte se také s typickými surovinami a pokrmy, především v evropské oblasti severně od Alp.

Galerie světových kuchařů přibližuje filosofii i recepty slavných kuchařů i gastronomů. Také Česká republika má svoje kuchařské hvězdy - s nimi se můžete blíže seznámit v expozici Síň slávy české gastronomie, která představuje významné české kuchaře, cukráře, spisovatele, hoteliéry i výrobce kuchyňského vybavení z dávné i nedávné minulosti. S potravinami, které jsou zapsány do rejstříku Chráněných zeměpisných označení EU se seznámíte v expozici České chráněné potraviny.

Vedle bohatě ilustrovaných panelů, rekonstrukcí historických interiérů a zajímavých artefaktů nechybí ani nejmodernější audiovizuální prezentace a samozřejmě ochutnávky! Muzeum plánuje také krátkodobé výstavy a mnoho workshopů, přednášek a kurzů, které budou určeny jednak pro školy, ale i pro širokou veřejnost.

Muzeum najdete v ulici Jakubská 12, v uličce u zadního vchodu OD Kotva, v měšťanském domě ze 14.století. V bezprostřední blízkosti Muzea Gastronomie jsou dvě velkokapacitní podzemní parkoviště (OD Kotva a NC Palladium).
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 2. 2018
20.1.
25.3.
Jak vzniká výstava

Jak vzniká výstava

Praha 1, Praha
1.1.
31.12.
Modrý pokoj

Modrý pokoj

Praha 1, Praha
29.1.
3.3.
Letem pivním světem v T-Ankeru

Letem pivním světem v T-Ankeru

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí