Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum Zlaté stezky v Prachaticích

Muzeum Zlaté stezky v Prachaticích

Kultura
Přijďte si prohlédnout historii slavné Zlaté stezky do zajímavé expozice prachatického muzea a pochopíte pravý smysl pohádky "Sůl nad zlato". Právě tady ožívá dávný příběh této dávné solné stezky.
Prachatice – Perlovice – Albrechtovice – hrad Hus – Cudrovice – Volary – Soumarský most – České Žleby… to je česká strana středověké Zlaté stezky, po které soumaři dopravovali zboží až z Pasova. Dříve patřila sůl k cenným artiklům. Ve středověku se do Čech přivážela ze Solnohradska po tzv. Zlaté stezce. Označení Zlatá se vžilo od 16. století, název symbolizuje bohatství a tučné zisky plynoucí ze zdejšího obchodu. 

Zlatá stezka začínala v Pasově a měla tři hlavní větve s cílovými místy ve Vimperku, Prachaticích a Kašperských Horách. Pohybovalo se po ní týdně až 1 200 koní. Mnoho měst na Šumavě a v Bavorském lese vděčí za svůj vznik právě této cestě.

V prachatickém muzeu ožívá dávný příběh dávné solné stezky. Moderní expozice přibližuje detailně "život na stezce". Každoročně je historie a rozkvět města ze 14. - 16. století připomínána na Slavnostech Zlaté solné stezky, kde je v posledním týdnu měsíce června ukázkami dobových řemesel, kulturními programy, trhy a průvody v historických kostýmech přiblížena sláva města.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 6. 2018
19.5.
21.10.
Kašpárci a kašpaři říše loutek

Kašpárci a kašpaři říše loutek

Prachatice, Šumava
29.6.
1.7.
Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice

Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice

Prachatice, Šumava
14.7.
15.7.
Xterra Czech 2018

Xterra Czech 2018

Prachatice, Šumava
12.5.
8.7.
Deněl

Deněl

Prachatice, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí