Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum Zlaté stezky v Prachaticích

Muzeum Zlaté stezky v Prachaticích

Kultura
Přijďte si prohlédnout historii slavné Zlaté stezky do zajímavé expozice prachatického muzea a pochopíte pravý smysl pohádky "Sůl nad zlato". Právě tady ožívá dávný příběh této dávné solné stezky.
Prachatice – Perlovice – Albrechtovice – hrad Hus – Cudrovice – Volary – Soumarský most – České Žleby… to je česká strana středověké Zlaté stezky, po které soumaři dopravovali zboží až z Pasova. Dříve patřila sůl k cenným artiklům. Ve středověku se do Čech přivážela ze Solnohradska po tzv. Zlaté stezce. Označení Zlatá se vžilo od 16. století, název symbolizuje bohatství a tučné zisky plynoucí ze zdejšího obchodu. 

Zlatá stezka začínala v Pasově a měla tři hlavní větve s cílovými místy ve Vimperku, Prachaticích a Kašperských Horách. Pohybovalo se po ní týdně až 1 200 koní. Mnoho měst na Šumavě a v Bavorském lese vděčí za svůj vznik právě této cestě.

V prachatickém muzeu ožívá dávný příběh dávné solné stezky. Moderní expozice přibližuje detailně "život na stezce". Každoročně je historie a rozkvět města ze 14. - 16. století připomínána na Slavnostech Zlaté solné stezky, kde je v posledním týdnu měsíce června ukázkami dobových řemesel, kulturními programy, trhy a průvody v historických kostýmech přiblížena sláva města.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 8. 2018
19.5.
21.10.
Kašpárci a kašpaři říše loutek

Kašpárci a kašpaři říše loutek

Prachatice, Šumava
20.7.
7.9.
Křišťanovické kulturní léto

Křišťanovické kulturní léto

Záblatí, Jižní Čechy
18.5.
9.9.
Miloslav Troup

Miloslav Troup

Netolice, Šumava
17.8.
19.8.
Volarské slavnosti dřeva - 25. ročník

Volarské slavnosti dřeva - 25. ročník

Volary, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí