Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum Lega Tábor - potěšení pro malé i velké

Muzeum Lega Tábor - potěšení pro malé i velké

Zážitky
V historickém jádru města Tábor je otevřeno nové muzeum Lega. Expozice je rozdělena na několik tématických okruhů. Součástí expozice je i leaserová a světelná show věnovaná tématu Star Wars. Po prohlídce výstavní expozice je možné navštívit dětský koutek.

Celá výstavní expozice je umístěna v národní kulturní památce na Špitálském náměstí čp. 275. V úžasné historické budově najdete expozici stavebnice LEGO, kdy vlastní výstavní plocha zabírá více jak 200 m2.

Expozice je rozdělena na několik tématických okruhů, kde najdete několik stovek originálních modelů z celého světa. Na stavbu modelů bylo použito několik miliónů kostiček. Expozice je neustále rozšiřována a doplňována o další zajímavé a raritní kousky. Mezi nejstarší modely můžeme zařadit např. Větrný mlýn z roku 1964 či Rodinný dům z roku 1969.

Součástí expozice je i leaserová a světelná show věnovaná tématu Star Wars, která nadchne nejen malé návštěvníky. Rovněž i starší věkovou kategorii potěší originální a propracované modely kategorie Technic, které si lze za použití dálkových ovládání i vyzkoušet.

Po prohlídce výstavní expozice je možné navštívit dětský koutek, kde si lze postavit vlastní model a tento i vystavit. Po dobu co si vaše zlatíčka budou hrát, vy si u nás můžete dát kávu či jiné nealkoholické občerstvení. Vaši návštěvu je možné zakončit nákupem v naší prodejně, kde jsou nabízeny stavebnice LEGO ne zcela běžně prodejné v obchodních sítích ČR, za velice zajímavé ceny.

Celý popis
Naposledy změněno: 20. 3. 2017
1.9.
31.8.
Jiří Kačer - Kameny

Jiří Kačer - Kameny

Tábor, Jižní Čechy
7.1.
2.12.
Muzejní kostýmované prohlídky v Táboře 2017

Muzejní kostýmované prohlídky v Táboře 2017

Tábor, Jižní Čechy
16.3.
12.5.
Ozvěny z Francie

Ozvěny z Francie

Tábor, Jižní Čechy
23.3.
23.4.
Velikonoční výstava v Táboře

Velikonoční výstava v Táboře

Tábor, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí