Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Mobilní aplikace Příběhy železné opony

Mobilní aplikace Příběhy železné opony

Zážitky
Mobilní aplikace Příběhy železné opony představuje audio průvodce míst spojených s příběhy osob, které se snažili překonat nebo překonali železnou oponu.

Příběh žabího muže, čtyř mladíků na útěku, zoufalý pohraničník nebo dcera, která zůstala na druhé straně opony – jde o některé z patnácti příběhů přibližujících, jak ze socialistického Československa utíkali občané ČSSR do Rakouska. Vybrané osudy emigrantů přináší nová mobilní aplikace Příběhy železné opony.

Nešťastné i šťastné příběhy jihomoravskéčásti železné opony jsou nyní dostupné prostřednictvím mobilního průvodce. Na základě GPS souřadnic nebo na čtením QR kódu v určitém místě poblíž současné rakouské hranice bude možné získávat informace
rychle, snadno a s malou finanční náročností. Průvodce obsahuje textové, obrazové a video nahrávky. Audio nahrávkami pamatuje také na zdravotně znevýhodněné občany.

Celkem patnáct příběhů z různých míst, různých časů a různých metod překonání železné opony přiblížínávštěvníkům rakousko-českého příhraničí i nedávnou minulost rozdělené Evropy.

Projděte se stezkou svobody

Stezka svobody je vzpomínkou na odvážné lidi, kteří riskovali životy a neváhali řešit svou situaci mnohdy odvážnými činy zaplacené tím nejcennějším, a to vlastním životem.

Stezka je určena pro turisty i cyklisty, byla vybudována na místech signální stezky kudy do roku 1989 vedl drátěný zátaras a je dlouhá dva a půl kilometru. Začíná na mikulovském zámku, vede ke Staré Celnici a končí pak v Sedleci. Cesta je vyasfaltovaná a podél ní je umístěno třináct panelů s přesnými popisy událostí v českém a německém jazyce, včetně fotodokumentace, které se tehdy staly. U Staré Celnice je navíc ještě jeden panel, který je věnován zabitým Polákům.

Celý popis
Naposledy změněno: 16. 7. 2018
1.7.
31.8.
Prázdninové prohlídky města Mikulova

Prázdninové prohlídky města Mikulova

Mikulov, Jižní Morava
4.7.
29.8.
Noční prohlídky zámku Mikulov

Noční prohlídky zámku Mikulov

Mikulov, Jižní Morava
1.7.
31.8.
Mikulovské léto plné kultury a vína

Mikulovské léto plné kultury a vína

Mikulov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí