Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Mlékárna Polná - dopřejte si ty nejlepší mléčné výrobky

Mlékárna Polná - dopřejte si ty nejlepší mléčné výrobky

Gurmánská turistika
Jestliže hledáte kvalitní mléko, sýry a další mléčné výrobky, vyzkoušejte produkty z malé soukromé mlékárny v Polné, která zpracová mléko z ekologicky zachovalých oblastí Českomoravské vrchoviny.

Mlékárna Polná byla založena jako součást rolnického a pasteveckého družstva v Přibyslavi již v roce 1938. V současné době mlékárnu spravuje soukromá společnost Mlékárna Polná, která zde vyrabí vysoce kvalitní mléčné produkty oceněné národní značkou Klasa.

Ke specialitám mlékárny patří sýry, a to především balkánský sýr v nálevu, přírodní zrající sýr Jadel a smetanový krém Maskar, které se v roce 2012 umístily na předních pozicích v mlékárenské soutěži v Přibyslavi. Dále si zde můžete zakoupit velmi kvalitní mléko, smetanu ke šlehání (až 45%), zakysanou smetanu, tvaroh a máslo. Oblíbený je také sýr Zlatá Praha, pařená Koliba a Eidemské sýry v moha variantách.

Ročně se v mlékárně vyrobí kolem 2000 tun sýrů a zpracuje se kolem 19 milionů litrů mléka. Snahou všech zaměstnanců mlékárny je vyrábět sýry, které budou vždy splňovat vysoké požadavky na kvalitu a bezpečnost potravin k plné spokojenosti zákazníků. Mlékárna Polná úzce spolupracuje se zemědělskými prvovýrobci a veškeré přijímané mléko je pod stálým veterinárním dozorem.

Všechny výrobky polenské mlékárny lze zakoupit v podnikové prodejně přímo u mlékárny v Polné.

Celý popis
Naposledy změněno: 16. 10. 2017
27.9.
26.11.
Putování za předky

Putování za předky

Jihlava, Vysočina
27.9.
19.11.
Slabikáře celého světa

Slabikáře celého světa

Jihlava, Vysočina
13.10.
12.11.
125 let Muzea Vysočiny Jihlava

125 let Muzea Vysočiny Jihlava

Jihlava, Vysočina
8.9.
19.11.
Baroko

Baroko

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí