Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Městský hotel Bobík ve Volarech nabízí konopné lázně

Městský hotel Bobík ve Volarech nabízí konopné lázně

Ubytování
Městský hotel Bobík prošel zásadní proměnou a modernizací. Svou nabídku kvality a jedinečnosti staví na propojení výjimečnosti konopných lázní, vynikající hotelové kuchyně a vlastního minipivovaru.
Šumavské krajině mezi Boubínem a soutokem Teplé a Studené Vltavy vévodí Bobík – a to hned dvakrát. Jako nepřehlédnutelný horský vrchol s charakteristickou siluetou i coby moderní hotel téhož jména na volarském náměstí v sousedství kostela svaté Kateřiny. Navštivte Volary, ponořte se do péče unikátních konopných lázní, ochutnejte kuchyni založenou na regionálních produktech, nahlédněte do městské galerie moderního umění a výsledné dojmy z největšího města horské Šumavy poté zapijte originálním volarským ležákem.


Ubytování ve Volarech

Městský hotel Bobík nabízí ubytování v 19 komfortně vybavených pokojích. K dispozici jsou jednolůžkové pokoje, dvoulůžkové pokoje (s manželskou postelí nebo 2 oddělenými lůžky) i apartmán. V hotelu je jeden bezbariérově zařízený dvoulůžkový pokoj.

Všechny pokoje mají vlastní koupelnu/WC, kabelovou televizi, trezor, bezdrátové připojení k internetu (wi-fi). Pro hosty je každý den připravena kvalitní bohatá snídaně formou studeného bufetu.


Restraurace 

Hotelová kuchyně vychází z prověřených a oblíbených potravin místních a regionálních producentů. Na jídelním lístku naleznete pokrmy připravené dle českých receptů ověřených časem, připravovány jsou však podle posledních trendů moderní gastronomie.

Restaurační minipivovar hotelu Bobík má varnu a spilku umístěnu přímo v interiéru restaurace, takže hosté mohou vaření a vznik piva sledovat na vlastní oči. Vaříme světlý a tmavý ležák plzeňského typu, spodně kvašený a nefiltrovaný, tedy to nejlepší živé pivo. Samozřejmostí je nabídka Volarské zlaté neboli hořké bylinné lihoviny vyráběné dle originální receptury a nabízené v jedinečné láhvi (k dostání výhradně ve Volarech!).


Konopné lázně

Přijďte navštívit největší konopné lázně ve středoevropském regionu. Ocitnete se v příjemném prostředí, kde zapomenete na dnešní uspěchanou dobu a dokonale zrelaxujete své tělo i mysl.

Kvalitní produkty z konopí jsou řešením pro klienty s kožními problémy jako je lupénka nebo atopický ekzém. Konopí má také antibiotické, a tudíž protizánětlivé účinky. Účinné látky se v těle chovají jako bílé krvinky a likvidují nezvané hosty. Další pozitivní účinky má konopí při migréně, uvolňuje bolesti, svalové napětí, křeče, hojí popáleniny, povrchová poranění, záněty, otoky žil, bércové vředy. Dále také tlumí lehké artritické a revmatické bolesti.


Galerie umění

Galerie ve Volarech je odborným zařízením, které představuje svým návštěvníkům výtvarné umění v celém jeho spektru. Tato instituce zcela jistě výrazně obohatí kulturní nabídku občanům v našem městě. Program jednotlivých výstav sleduje převážně současné umělecké dění v různých generačních a výtvarných přístupech a zaměřuje se především na českou tvorbu. Záměrem této instituce je vytvořit další kulturní centrum, kde se budou prolínat a vzájemně konfrontovat i ostatní umělecké obory.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 2. 2017
1.12.
30.4.
Husovské unikáty ze sbírek Národního muzea

Husovské unikáty ze sbírek Národního muzea

Prachatice, Šumava
20.5.
20.5.
Farářova tajná komnata

Farářova tajná komnata

Malenice, Jižní Čechy
25.2.
27.2.
Šumavský skimaraton

Šumavský skimaraton

Kvilda, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí