Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Medvědárium Český Krumlov

Medvědárium Český Krumlov

Příroda
Na českokrumlovském zámku láká návštěvníky kromě samotného zámku také pohled na medvědy hnědé, kteří jsou na zámku chováni již od doby Rožmberků. Místní medvědárium nejvíce přitahuje malé návštěvníky zámku.
V letech 1995-99 došlo k rekonstrukci medvědích výběhů. Aby mohli medvědi trávit čas ve výbězích co nejaktivněji, byly do nich zkoncentrovány všechny prvky odpovídající jejich přirozeném prostředí. Divokou zalesněnou krajinu imitují jezírka vhodná k osvěžující koupeli a k vodním hrátkám, umělý vodopád, balvany, nebo kmeny vzrostlých stromů vertikálně i horizontálně rozložené po výbězích. Oválný bazén, umístěný u paty skály, tvoří dominantu příkopu a vytváří dokonalou iluzi divoké šumavské krajiny. Z bazénu je pomocí oběhového čerpadla přiváděna voda na vrchol skály. Vodopád, se stal pro medvědy zajímavou zábavou.

Medvědi se jmenují Marie Terezie a Kateřina, do léta 2016 zde žil i medvěd Vok, který byl (spolu s Káťou) rodiči všem známých medvědích trojčat Vojty, Kuby a Matěje. Ti jsou známí z večerníčkových pohádek a nyní žijí v Berouně. Medvěd Vok byl však bohužel velmi nemocný a v 31 letech jej chovatelé museli nechat uspat. Jeho dvě samičky pro něj velmi truchlí, ale jakmile to bude možné, přibude do medvědária nový samec.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 2. 2017

Ubytování a restaurace v okolí

Zapa Bar v Plzni

Zapa Bar v Plzni

Český Krumlov, Jižní Čechy
Hotel Krčínův dům v Českém Krumlově

Hotel Krčínův dům v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy