Skiareál Lipno - dokonalé pohodlí pro rodiny

Unikátní přestavba proměnila šumavský Skiareál Lipno od začátku prosince 2008 v nejmodernější český lyžařský areál. Pro novou zimní sezóny jsou nyní připraveny tři nové čytřsedačkové lanovky, které přepraví lyžaře s dvojnásobnou přepravní kapacitou na oba vrcholy skiareálu Kramolín a Slupečný vrch. Skiareál Lipno je největším modernizačním třeskem v české lyžařské historii...

Unikátní modernizace Skiareálu Lipna, která získala v soutěži TOP INVEST 2008 prestižní ocepenění Nejlepší investice roku 2008 v ČR, nabízí svým návštěvníkům pohodlnou přepravu na třech čtyřsedačkovcýh lanovkách s vysokou přepravní kapacitou a kouzelných pohyblivých kobercích. Pro bezpečné lyžování je k dispozici 6 přehledných sjezdových tratí o celkové délce 7,5 km a snowpark s výukovou a zábavní částí. O sněhovou jistotu na Lipně se spolehlivě postará 40 sněžných kanónů a moderní chladící systém na vodu. Klenotem Skiareálu Lipno je výukové hřiště Foxpark kapitána Lipánka – největší a nejmodernější výukové hřiště v ČR, s kouzelnými koberci, atraktivními slalomy s figurkami, tunely, podjezdy, kolotočem a pravidelnými dětskými zábavnými après ski programy s maskotem lišákem Foxíkem. 

Od zimní sezóny 2009-2010 provozovatelé nabízí další novinky a služby, jako např. dětské skipasy pro mládež až do věku 18 let, zmodernizovaný snowpark a větší kapacitu bezplatných parkovacích míst přímo u lanovky. Zásadní novinkou je také nová osm set metrů dlouhá snowcrossová dráha, která je plná nenáročných boulí, zvlněných přejezdů a dalších jednoduchých překážek. Pro rychlejší odbavení lyžařů slouží nový systém bezdotykových čipových karet. Služby jsou rozšířeny také za hranice ČR. Lyžaři mohou ocenit pětidenní kombinovaný skipas, který nabídne tři dny lyžování ve Skiareálu Lipno a dva dny dle výběru ve skiareálech Sternstein a Hochficht v Rakousku.

Přímo u lanovky je pod jednou střechou připraveno cenově výhodné ubytování v apartmánech, velkokapacitní restaurace alpského typu, après ski bary, lyžařská půjčovna, škola a skiservis. V sousedství skiareálu se nachází běžkařský areál se 40 km strojově upravovaných stop. Skiareál Lipno se může pochlubit vysokou lůžkovou kapacitou od rodinných penzionů, po luxusní apartmány a čtyřhvězdičkové hotely, které nabízejí lyžařské pobytové balíčky se zlevněným skipasem až o 50% .

Výhodou rodinné zimní dovolené na Lipně je fakt, že nejste odkázáni pouze na lyžování. V období mrazů je na zamrzlé hladině Lipna denně upravována nejdelší bruslařská dráha na světě v délce 11 km s půjčovnou bruslí. Pokud toužíte po troše adrenalinu, doporučujeme vyzkoušet vyhřívanou bobovou dráhu s nádherným výhledem na „jihočeské moře“. Pro zahnání únavy doporučujeme navštívit vodní ráj Aquaworld Lipno, který nabízí množství vodních atrakcí pro děti a také finské sauny s bylinnými esencemi. V 6 km vzdáleném Frymburku je k dispozici největší wellness komplex v ČR – Hotel Frymburk.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 1. 2011