Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Lyžařský areál Belveder Železná Ruda

Lyžařský areál Belveder Železná Ruda

Zimní sporty
Lyžařský areál Belveder v Železné Rudě na Šumavě nabízí denně večerní lyžování, lyžařskou školu pro děti a dospělé, občerstvení a zdarma parkoviště. Areál je uměle zasněžován, nabízí i možnost večerního lyžování.
Areál na Belvederu se pyšní třemi vleky o délce 460 až 530 metrů a přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu. Nachází se na okraji Železné Rudy u silnice E 53 vedoucí do SRN. Belveder disponuje snowparkem (který se nachází cca 300 m od sjezdovek), lyžařskou školou pro děti i dospělé, půjčovnou a opravnou lyží, občerstvením a vlastním parkovištěm pro 90 aut zdarma. V horní části má 150 dlouhý dětský vlek.

Sjezdovky arálu jsou technicky zasněžovány a denně upraveny. Pro ty, co nelyžují, je v blízkosti k dispozici dráha a vlek pro snowtubing. Celková přepravní kapacita 4 vleků v délce 460 až 530 m je 2750 osob za hodinu. Snowpark s překážkami najdete cca 300 m od sjezdovek.
 
Sousedící areál Nad Nádražím leží, jak z názvu vyplývá, nedaleko nádraží v Železné Rudě, vlevo při vjezdu do města od Špičáku. Najdete tu dva vleky - o délce 622 m a 300 m - umístěné na profilu středně lehké a široké sjezdovky, která je vhodná pro lyžaře začátečníky, školní výcvikové kurzy a lyžařské školy. Středisko je propojeno turnikety s lyžařským areálem Belveder, který disponuje lyžařskými tereny i pro zdatnější lyžaře.
 
Moderní odbavovací systém umožňuje propojení s lyžařským areálem Nad nádražím. Tímto propojením vzniká možnost lyžovat na pěti sjezdovkách a využít pěti lyžařských vleků v rámci jedné jízdenky.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 12. 2016
1.12.
31.12.
Gurmánský prosinec v Nebespánu

Gurmánský prosinec v Nebespánu

Kašperské Hory, Šumava
2.12.
4.12.
Mikuláš v hotelu Rilancio

Mikuláš v hotelu Rilancio

Kašperské Hory, Šumava
30.11.
28.2.
Výstava Sladké Vánoce

Výstava Sladké Vánoce

Klatovy, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí