Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Koupání v Mariánském údolí v Brně

Koupání v Mariánském údolí v Brně

Letní sporty
V Brně lze vyrazit za koupáním do Mariánského údolí. Tohle místo je mnohem klidnější než Brněnská přehrada. Návštěvníci si zde mohou zvolit z několika nádrží.
Údolí se nachází v romantickém prostředí řeky Líšeňské Říčky na jižním okraji chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Na Říčce byly brzy po válce zbudovány tři vodní nádrže, které celoročně slouží ke sportovnímu vyžití - na své si tu přijdou rybáři, plavci, i milovníci zimních sportů. Udržované cesty jsou vhodné k pěší turistice, jízdám na kole, online bruslení, a k procházkám s kočárky.

Nejoblíbenější jsou první dva rybníky, kde je hlubší a čistější voda. Do vody vede pozvolný písčitý přístup, leží se na travnatých plochách pod stromy. Kvalita vody se bohužel zhoršuje s postupujícím létem, ale i tak se jedná o velice romantické místo, kterého si návštěvníci mohou užívat bez omezení – neplatí se tu vstupné a vyrazit sem můžete kdykoliv.

V údolí je několik restaurací, tou první - hned u točny autobusů MHD - je Bistro U mlýna, následuje restaurace Eldorádo, u které je spousta atrakcí jak pro děti, tak pro dospělé, (ti si zde mohou zahrát třeba plážový volejbal a nebo stolní tenis), hned přes Říčku naproti se nalézá restaurace U raka, čvrtou je (ještě před první nádrží) čerstvě opravený Kadlcův mlýn s točícím se vodním kolem, pátou útulná hospůdka Chata U borovic, a konečně poslední, šestou, je Muchova bouda ("Muška"), která se nalézá až na konci třetí nádrže u samotného přítoku Říčky. Když se vydáte proti toku Říčky lesní cestou od Muchovy boudy na sever, dojdete zhruba po dvou kilometrech rovné cesty k lesnímu rybníku pod Bělkovým mlýnem. V létě se vám může dost často (hlavně brzy ráno) přihodit, že celý rybník bude "jenom váš".

Do Mariánského údolí se pohodlně dostanete autobusovou linkou číslo 55, která sem jede ze Staré osady přibližně dvacet minut. Na začátku Mariánského údolí je motoristům, kteří přijedou autem k dispozici velké parkoviště, odkud je první rybník vzdálený asi půl kilometru.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 6. 2018
10.2.
8.12.
Vinohradské trhy Brno 2018

Vinohradské trhy Brno 2018

Brno-Vinohrady, Jižní Morava
6.6.
26.8.
Vila Tugendhat ve fotografiích Rudolfa Sandala

Vila Tugendhat ve fotografiích Rudolfa Sandala

Brno, Jižní Morava
6.4.
29.7.
Proměny Brna II aneb Brno napoleonské

Proměny Brna II aneb Brno napoleonské

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Barokní zámek Belcredi

Barokní zámek Belcredi

Brno, Jižní Morava
Hotel Belcredi Brno

Hotel Belcredi Brno

Brno, Jižní Morava
Hotel Velká Klajdovka

Hotel Velká Klajdovka

Brno, Jižní Morava
Stará Pošta u Kovalovic

Stará Pošta u Kovalovic

Rousínov, Jižní Morava