Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Kolínská řepařská drážka vás proveze Polabím

Kolínská řepařská drážka vás proveze Polabím

Zážitky
Znovuobnovená část trasy nejstarší polabské řepařské drážky nabízí příjemný výlet vlakem taženým parní nebo dieslovou lokomotivou po úzkorozchodné trati. Jezdí při pravidelných víkendových jízdách a o všech státních svátcích od 31. května do druhého víkendu v říjnu.
Výlety po obnovené části úzkorozchodné dráhy, která sloužila pro dopravu cukrové řepy do cukrovarů v Polabí budou bavit malé i velké. Historii a současnosti této unikátní technické památky i dalších polabských řepařských drážek se věnuje muzejní expozice.

Navíc pak o Velikonocích, první víkend v prosinci Čertovské jízdy, na Silvestra a na Nový rok. Vyjíždí se vždy v celou hodinu od 10 do 16 hodin, o prázdninách do 17 hodin. O prázdninách je možno se svézt deiselovým vláčkem i ve středu v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin. K dispozici jsou 3 otevřené nebo 3 kryté vytápěné vagony podle počasí a 2 vagony pro vozíčkáře, kočárky a cyklisty.

Od roku 2015 jezdí vláčky do stanice Býchory. Stanice Výrovna a Mlýnek jsou na znamení. Trať je doplněna o železniční naučnou stezku, posezení a herní prvky.

Jízdy na objednávku je možno sjednat na jakýkoliv den v týdnu. Navštívit zde můžete muzeální expozici zaměřenou na historii Kolínské řepařské drážky, ostatních polabských řepařských drážek a pěstování a zpracování řepy. Jízdu je možno přerušit a doplnit o procházku polabskou krajinou. Trať doplňuje železniční naučná stezka, na zastávkách jsou dětské herní prvky, posezení, na Výrovně možnost grilování v přiírodě.

K dispozici na nádraží v Sendražicích je parkoviště, bufet a dětské hřiště s trampolínou.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 3. 2017

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Rabína

Restaurace U Rabína

Kolín, Střední Čechy
Hotel Theresia Kolín

Hotel Theresia Kolín

Kolín, Střední Čechy
Restaurace Villa Romantica v Kolíně

Restaurace Villa Romantica v Kolíně

Kolín, Střední Čechy
Areál Vigvam v Němčicích u Kolína

Areál Vigvam v Němčicích u Kolína

Němčice, Střední Čechy