Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Ingetour – kompletní vodácký servis na Vltavě

Ingetour – kompletní vodácký servis na Vltavě

Letní sporty
Tradiční vodácká řeka Vltava je celoročně sjízdná z Vyššího Brodu. V místech, kde se většinou plavba zahajuje nebo končí, máme vlastní loděnice (celkem je jich 7). Pokud si v těchto loděnicích lodě zapůjčíte a vrátíte, máte v ceně i dopravu lodí.

Největší vodácká půjčovna v Evropě vám nabízí nejširší servis pro vodáky. V 7 loděnicích na Vltavě si můžete zapůjčit vodácké vybavení, loděnice lze využít jako úschovnu lodí. Celodenní provoz  v jednotlivých loděnicích zaručuje bezstarostné půjčení a vrácení lodí během dne. Na začátku plavby obdržíte mapku a podrobné informace o sjížděném úseku. Doprava lodí je zajištěna, pro přepravu osob můžete využít speciální vodácký autobus, který v sezóně jezdí 2x denně. V případě vícedenního putování je možné přenocovat v jednom z našich kempů nebo ubytoven přímo na břehu Vltavy.

Řeka Vltava je nejdelší českou řekou. Pramení v Národním parku Šumava a u Mělníka se vlévá do Labe. Pro vodní turistiku je zajímavý horní tok řeky až do Českých Budějovic. Tento úsek patří k nejvíce sjížděným řekám v Evropě. V 60. letech byla na Vltavě vybudována přehradní nádrž Lipno, která zajišťuje celoroční splavnost řeky z Vyššího Brodu. Obtížnost tohoto úseku je WW I a rychlost řeky je 3 – 5 km/ hod. Na řece se vyskytují jezy, které jsou většinou sjízdné. Výlet po Vltavě může absolvovat i úplný začátečník. Řeku obklopují z větší části lesy, ve kterých převažují přirozené bučiny a porosty smrkové i borové. Lesy jsou útočištěm celé řady živočichů, jako je prase divoké, kuna lesní, jezevec, zajíc, srnec atd. V řece můžeme s trochou štěstí vidět i vydru a ondatru. Z ryb se v celém úseku hojně vyskytuje pstruh obecný i duhový, kapr, cejn, štika, okoun a candát. Břehy nejsou kamenité, ale vytváří nivy porostlé travou až k samé vodě. Po dobu celé plavby vás čekají jezy, peřeje, romantická zákoutí, hrady, zámky, občerstvení a hospůdky. AHOJ na Vltavě!


 

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 8. 2018
4.7.
31.8.
Výstava v galerii hradu Rožmberk

Výstava v galerii hradu Rožmberk

Rožmberk nad Vltavou, Šumava
3.7.
28.8.
Noční koncerty na Stezce korunami stromů Lipno

Noční koncerty na Stezce korunami stromů Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava
1.7.
2.9.
Výstava Giganti doby ledové

Výstava Giganti doby ledové

Lipno nad Vltavou, Šumava
18.8.
26.8.
Lipno Sport Fest 2018

Lipno Sport Fest 2018

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí