Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Grévin - muzeum voskových figurín v Praze

Grévin - muzeum voskových figurín v Praze

Zážitky
Muzeum voskových figurín Grévin nabízí interaktivní zábavu na rozloze 3000 m², setkání s 80 osobnostmi z historie, literatury a showbusinessu, to vše v úžasné scénografii, od historie po současnost.
Muzeum najdete v Celetné ulici mezi Staroměstským náměstím a Prašnou branou. Ve třech patrech s bezbariérovým přístupem a na ca 3 000 m2 se potkáte s ca 80 voskovými figurínami známých, ať už žijících nebo nežijících, českých i světových osobností.

Figurín se můžete dotýkat, fotit se s nimi a fotografie hned sdílet prostřednictvím wifi, která je v muzeu k dispozici zdarma.

Navštívíte pražskou kavárnu, kde si sednete hned vedle Bohumila Hrabala nebo Vladimíra Menšíka, kulečník si zahrajete s Albertem Einsteinem, poznáte, jak vysoký byl ve skutečnosti Karel IV., k malému Mozartovi si přisednete při hře na piano, stanete se svědky druhé pražské defenestrace, s legendárním Vinettouem se vyfotíte v paruce Nšo-či.
 

Mobilní aplikace "Grévin Praha"

Zábavná aplikace Grévin Praha funguje jako nový interaktivní multimediální průvodce muzeem. Využívá technologie iBeacon, díky které voskové osobnosti doslova ožívají, vypráví své příběhy a odhalují svá tajemství. Na cestě muzejními světy provede návštěvníky s novou aplikací virtuální průvodce Bertie, maskot muzea, kterého pro pražský Grévin namluvil herec a hudebník Jan Maxián. Pro ty, kdo mají rádi výzvy, jsou v aplikaci připraveny hádanky a hry k řešení. Odměnou jim budou mince, za které si se slevou mohou udělat radost v muzejním obchodě.

Aplikace je propojena s fotoaparátem v mobilním zařízení, takže uživatel pořídí jednoduše originální selfie s oblíbenou celebritou, aniž by musel přecházet na funkci fotoaparátu. Aplikace má jednoduché ovládání a skvěle zpestří prohlídku muzea dětem i dospělým. Stačí zapnout Bluetooh a Wi-Fi v mobilu,  nainstalovat aplikaci a užít si příjemnou zábavu!
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 12. 2017

Ubytování a restaurace v okolí