Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Fait Gallery v Brně - galerie současného umění

Fait Gallery v Brně - galerie současného umění

Kultura
Fait Gallery je mladá galerijní instituce, jejíž vznik podnítil a program zaštiťuje brněnský podnikatel Igor Fait. Kromě systematicky budovaného kvalitního výstavního programu je snahou Fait Gallery podporovat rozvoj současného umění.
Fait Gallery se zasazuje o podporu soukromého sběratelství a upevnění sběratelské vrstvy v městě s velkou sběratelskou tradicí. Spoluprací se zahraničními galeriemi podporuje české umělce v možnostech expandovat do zahraničí a zpětně realizací výstav zprostředkovává nejen brněnskému publiku tvorbu zahraničních autorů.

Od března 2016 navázala Fait Gallery v nových prostorách OC Vaňkovka na výstavní činnost své předchůdkyně Adam Gallery a veškeré její aktivity se sloučily na nové adrese Ve Vaňkovce 2. Součástí Fait Gallery je nově kavárna Mutter Café, dílna pro umělce a bookshop ArtMap. Vznikly zde také vhodné prostory pro konzultace v rámci nového projektu Ar-ti:kl – pronájmu uměleckých děl nejmladší generace autorů, který zaštiťuje Fait Gallery.

Výstavní plán zahrnuje výstavní projekty, které pokrývají celé spektrum výtvarného umění 20. a 21. století: etablované autory českého výtvarného umění i současné umění generace nejmladší.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 4. 2018
1.1.
10.11.
Trhy na Zelňáku 2018

Trhy na Zelňáku 2018

Brno, Jižní Morava
25.10.
31.7.
Analfabeta Negramotná a další hrdinové z knih

Analfabeta Negramotná a další hrdinové z knih

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí