Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Expozice České národní banky - Lidé a peníze

Expozice České národní banky - Lidé a peníze

Kultura
Expozici Lidé a peníze připravila Česká národní banka pro veřejnost v krásných prostorách bývalého trezoru ve své budově v centru Prahy. Expozice prezentuje ucelený vývoj měny a financí v Čechách včetně vývoje České národní banky od jejího založení.

Pro návštěvníky jsou připraveny audiovizuální programy ve vstupním kinosále, 65 vitrín s unikátními exponáty a platidly, speciální vitrína s jednou tunou ryzího zlata v různých podobách, padělky a ukázky ochrany peněz, interaktivní dotykové obrazovky, rozsáhlé informace v multimediálních počítačích a mnoho dalších zajímavostí.

Expozice nabízí historii vývoje peněz od pazourků k digitálním penězům a čipům. Prezentuje ucelený vývoj měny a financí v Čechách včetně vývoje České národní banky od jejího založení. Pro návštěvníky jsou připraveny audiovizuální programy ve vstupním kinosále, 65 vitrín s unikátními exponáty a platidly, padělky a ukázky ochrany peněz, interaktivní dotykové obrazovky, rozsáhlé informace v multimediálních počítačích a mnoho dalších zajímavostí.

Vzhledem k mimořádnému zájmu o Expozici ČNB je prohlídka možná pouze po předchozí rezervaci na tel. č. 224 412 626 nebo 224 412 350. V expozici, ve stánku České Mincovny, je možno zakoupit suvenýry a sběratelský materiál.

Celý popis
Naposledy změněno: 26. 9. 2016

Ubytování a restaurace v okolí