Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Exkurze na Letišti Praha

Exkurze na Letišti Praha

Zážitky
Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Místem, které inspiruje k objevování nového. Exkurze s A380 Emirates jsou každý víkend mezi 12:00 ( přílet) a 14:30 (odlet) a některé všední dny.
Zajímají vás letadla a letecký provoz? Viděli jste již start letadla nebo přistání přímo u přistávací dráhy? Víte, co vše se musí udělat po příletu či před odletem? Máte představu, kolik leteckých společností létá do Prahy? Zajímá vás Záchranná požární služba? Napadlo by vás, že mezi "zaměstnance" letiště patří i draví ptáci? Užijte si prohlídky unikátních prostor Letiště Praha pro veřejnost. Letiště Praha pořádá exkurze pro jednotlivce i skupiny, malé i velké.

V rámci exkurzí pořádaných Letištěm Praha máte příležitost poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, kam se cestující běžně nedostanou. Uvidíte provoz a shon na odbavovacích plochách, seznámíte se s dráhovým systémem a dostanete se do těsné blízkosti letadel.

Z několika desítek metrů uvidíte starty a přistání různých typů letadel. Budete mít možnost poznat nejmodernější stanici Záchranné a požární služby v České republice, která byla otevřena v roce 2006 či hangár F pro opravy a generální prohlídky letadel.

Trasa 3 je určena pouze pro skupiny od 15 let a je zajímavá hlavně pro ty návštěvníky, kteří ještě neměli možnost použít leteckou dopravu. Návštěvníci mají možnost seznámit se s Terminálem 1 a 2 uvnitř, s průběhem odbavení, bezpečnostní kontrolou cestujících, co vše je připraveno pro cestující, aby si zpříjemnili čas před odletem. Čas 90 min.

Trasa 4 zahrnuje prohlídku Záchranné požární stanice letiště Praha, vč. polygonu a seznámení s činností hasičů na letišti. Tato prohlídka je určena pro odbornou veřejnost, studenty středních a vysokých odborných škol. Čas 60 min., skupiny od 15 let.

Trasa 5 zahrnuje nejen provoz na plochách letiště (odbavování cestujících, příprava na odlet), ale i nahlédnutí do hangáru, kde společnost ČSA Technics opravuje letadla ČSA i dalších zahraničních společností.  Návštěvníci mají jedinečnou možnost zblízka pozorovat práci leteckých mechaniků. Dozví se, co vše se musí kontrolovat, jak často se provádějí revize a uslyší mnoho dalších zajímavostí o letadlech, které budou mít na dosah. Převážně jde o typy letadel B737 různých verzí, A319 - A320 a vrtulových ATR. Bude záležet jen na tom, který typ zde bude v čase exkurze na opravě či na revizi. Čas 120 min., individuální od 6 let, skupinové exkurze od 15 let.

Trasa F (fotoexkurze), speciální trasa nejen pro amatérské fotografy, kteří zde budou mít možnost fotografovat letadla z bezprostřední blízkosti  u dráhy i na ploše letiště, s možností vystoupit z autobusu. Je určena pro zájemce od 15 let, čas 150 min.

Letiště Praha spolupracuje také s Národním technickým muzeem a Královstvím železnic v Praze. Individuální návštěvníci mají jedinečnou možnost navštívit exkurzi na letišti Praha se slevou 20 % na vstupném. Sleva platí i v opačném případě, kdy můžete uplatnit slevu v Národním technickém muzeu na vstupenku z exkurze na Letišti Praha.
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 5. 2016

Ubytování a restaurace v okolí