Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > DinoPark Harfa Praha - zábava na střeše

DinoPark Harfa Praha - zábava na střeše

Zážitky
DinoPark najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Návštěvníci se zábavnou a atraktivní formou seznámí s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů, svezou se virtuální ponorkou, děti si mohou zahrát na paleontology.

V DinoParku Harfa si užijete originální DinoAquarium. Díky panoramatickému filmu ve 4D kině, jehož zhlédnutí je v ceně vstupenky, se podíváte pod hladinu divokých druhohorních moří plnou nepřeberného množství nástrah a nebezpečí. Pro rok 2016 se DinoPark na základě četných přání a dotazů od návštěvníků rozhodl uvést nejoblíbenější film ze své produkce Příběh mláděte. Dále se zde sdvezete virtuální ponorkou pod vedením zkušeného kapitána (hraje ho známý cestovatel Steve Loveček Lichtag) a setkáte se s jedním z největších vodních dravců druhohor a skutečným vládcem moří - nebezpečným Kronosaurem.

Unikátem světového významu je v DinoParku umístěná živá druhohorní rostlina Wollemia Nobilis. Tento strom, druh pravěké borovice, byl objeven v roce 1994 v počtu pouhých 39 exemplářů v australské divočině. Pro botanika je setkání s touto rostlinou totéž, co pro biologa setkání se skutečným, živým dinosaurem. Wollemia Nobilis rostla na Zemi před 175 mil. lety.

Na střeše obchodního centra uvidíte např. 30 metrů dlouhého a 5 metrů vysokého pohyblivého Diplodocuse, který je umístěný v centrální části DinoParku. Jedná se o robotický model s pohybem krku, čelistí, hlavy, ocasu a dýcháním. Jeho senzorové čidlo vnímá návštěvníka a na jeho pohyb spustí mrkání očima. Model je tak veliký, že se do DinoParku nevejde a jeho krk přesahuje historickou hradbu.

Součástí DinoParku jsou vedle dalších dětských atrakcí a naučné stezky také prodejna suvenýrů DinoShop, občerstvení DinoCafé i DinoGril, vše ve stylu druhohor. V parném létě zpříjemní výlet do pravěku druhohorní mlhostrom.

Celý popis
Naposledy změněno: 26. 5. 2018
29.3.
18.6.
I Welcome

I Welcome

Praha 7, Praha
15.3.
4.6.
Joska Skalník: My tancovat nemusíme

Joska Skalník: My tancovat nemusíme

Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí