Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Dětenické peklo ve Středověkém hotelu v Dětenicích

Dětenické peklo ve Středověkém hotelu v Dětenicích

Zážitky
V přízemí Středověkého hotelu v Dětenicích se nachází expozice Dětenické peklo. Během prohlídky se od pekelné kněžky dozvíte, jak to v pekle chodí a čím se musíte provinit, abyste se tam dostali. Další částí této unikátní prohlídky je ukázka tortury, neboli práva útrpného.

V nové expozici v přízemí Středověkého hotelu v Dětenicích s názvem Dětenické peklo najdete ďábla, Satana, Belzebuba ale i obyčejného čerta. Nechybí zde malá čertí školička i s Luciferem, včetně vybavené čertí třídy. Během prohlídky se od pekelné kněžky dozvíte, jak to v takovém pekle chodí – jaká jsou pravidla a čím se musíte provinit, abyste se tam dostali. Vše je nainstalované a podkreslené zvukovou stopou, která umocňuje zážitek a samozřejmě vše je i scenicky nasvětleno.

Další částí této unikátní prohlídky je ukázka tortury neboli útrpného práva. Seznámíte se s rozličnými způsoby mučení v různých zemích a různých dobách. Prohlédnete si, jak probíhalo mučení vodou, jak vypadají nejrůznější nástroje mistra popravčího, jako je palečnice, španělská bota, skřipec, sekera na stínání hlav, kláda, posměšná maska pro klevetné ženy, mučící lavice a mnoho dalšího.

Prohlídky se konají vždy o víkendu od 10 do 17 hodin, každou půlhodinu. V době letních prázdnin je otevřeno denně.
 

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 2. 2017
1.1.
26.11.
Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj
8.1.
31.3.
Dětenice žijí i v zimě

Dětenice žijí i v zimě

Dětenice, Český ráj
7.1.
31.12.
Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí