Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Budoár pro princeznu na zámku Radíč

Budoár pro princeznu na zámku Radíč

Památky
V interaktivní komnatě na zámku Radíč nazvané Budoár pro princeznu se nabízí všem mladým dámám možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak jim to sluší v šatech inspirovaných rokokem.
Po zážitkové prohlídce zámku Radíč všemi smysly čeká na děti i dospělé také interaktivní komnata nazvaná Budoár pro princeznu. V historii byl budoár oblíbená komnata dámy, která získala na oblibě zejména v období druhého rokoka. V budoáru se dámy zkrášlovaly, odpočívaly a přijímaly návštěvy. V Budoáru pro princeznu na zámku Radíč si holčičky mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak jim to sluší v šatech inspirovaných rokokem s nezbytnými krinolínami a spodničkami. Šaty jsou doplněné korunkami, vějíři, škraboškami a paraplíčky.

K vyzkoušení jsou dokonce i paruky ve stylu druhého rokoka či vlasy Zlatovlásky. Šaty a ostatní veledůležité doplňky jsou do budoáru průběžně doplňovány. V budoáru se najdou vhodné rokokové šatičky i pro ty nejmenší princezny ve věku 2-3 let. A možná oblékneme i jejich maminky. Společná fotografie určitě potěší a zůstane milou vzpomínkou. Pro děti je zámek Radíč zámek rytířů a princezen, pro dospělé pak zámek hýčkající smysly…Rozšířili jsme sbírky šatů - nyní jsou plné šatůjiž obě obrovské starobylé almary... Na zámku Radíč vyzkoušíte šaty jak pro princezny, a to již od věku 2 let, ale za dámy oblečeme i maminky - tenké i kulaté, malé i vysoké.

V Budáru naleznete nejen vlasy Zlatovlásky, ale změníme vás k nepoznání parukami z různých odstínů hnědé, černé, zrzavé či blond. A co takhle vyzkoušet paruku Marie Antoinetty? Či černé šaty Šíleně smutné princezny? Na vaše přání jsme do Budoáru přidali k vyzkoušení i několik krásných historických klobouků. A k šatům zlaté střevíčky. Nezapomeňte dobrý fotoaparát s sebou.

Navíc každou nedeštivou neděli o prázdninách můžete svou holčičku zapsat do Školy pro princezny a rytíře zámku Radíč, kde ji naučíme všechny princeznovské dovednosti včetně základů dvorské etikety, jízdě na poníkovi, lukostřelby a střelby z kuše, bude pasována do stavu šlechtického a obdrží o pasování historický glejt se svým jménem.

Celý popis
Naposledy změněno: 22. 6. 2018
20.7.
21.7.
Přehrady Fest 2018 Slapy

Přehrady Fest 2018 Slapy

Křečovice, Střední Čechy
28.7.
29.7.
Mejdan pro faunu v Sedlčanech

Mejdan pro faunu v Sedlčanech

Sedlčany, Střední Čechy
29.4.
31.8.
Miroslav Horníček - aristokrat humoru

Miroslav Horníček - aristokrat humoru

Dobříš, Střední Čechy
2.6.
26.8.
Sobotní vlak pro vodáky na Sázavě

Sobotní vlak pro vodáky na Sázavě

Hradištko, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Beach Nová Živohošť

Resort Beach Nová Živohošť

Křečovice, Střední Čechy
Pizzeria Ticino Sedlčany

Pizzeria Ticino Sedlčany

Sedlčany, Střední Čechy
Káva svět v Sedlčanech

Káva svět v Sedlčanech

Sedlčany, Střední Čechy