Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Budoár pro princeznu na zámku Radíč

Budoár pro princeznu na zámku Radíč

Památky
V interaktivní komnatě na zámku Radíč nazvané Budoár pro princeznu se nabízí všem mladým dámám možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak jim to sluší v šatech inspirovaných rokokem.
Po zážitkové prohlídce zámku Radíč všemi smysly čeká na děti i dospělé také interaktivní komnata nazvaná Budoár pro princeznu. V historii byl budoár oblíbená komnata dámy, která získala na oblibě zejména v období druhého rokoka. V budoáru se dámy zkrášlovaly, odpočívaly a přijímaly návštěvy. V Budoáru pro princeznu na zámku Radíč si holčičky mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak jim to sluší v šatech inspirovaných rokokem s nezbytnými krinolínami a spodničkami. Šaty jsou doplněné korunkami, vějíři, škraboškami a paraplíčky.

K vyzkoušení jsou dokonce i paruky ve stylu druhého rokoka či vlasy Zlatovlásky. Šaty a ostatní veledůležité doplňky jsou do budoáru průběžně doplňovány. V budoáru se najdou vhodné rokokové šatičky i pro ty nejmenší princezny ve věku 2-3 let. A možná oblékneme i jejich maminky. Společná fotografie určitě potěší a zůstane milou vzpomínkou. Pro děti je zámek Radíč zámek rytířů a princezen, pro dospělé pak zámek hýčkající smysly…Rozšířili jsme sbírky šatů - nyní jsou plné šatůjiž obě obrovské starobylé almary... Na zámku Radíč vyzkoušíte šaty jak pro princezny, a to již od věku 2 let, ale za dámy oblečeme i maminky - tenké i kulaté, malé i vysoké.

V Budáru naleznete nejen vlasy Zlatovlásky, ale změníme vás k nepoznání parukami z různých odstínů hnědé, černé, zrzavé či blond. A co takhle vyzkoušet paruku Marie Antoinetty? Či černé šaty Šíleně smutné princezny? Na vaše přání jsme do Budoáru přidali k vyzkoušení i několik krásných historických klobouků. A k šatům zlaté střevíčky. Nezapomeňte dobrý fotoaparát s sebou.

Navíc každou nedeštivou neděli o prázdninách můžete svou holčičku zapsat do Školy pro princezny a rytíře zámku Radíč, kde ji naučíme všechny princeznovské dovednosti včetně základů dvorské etikety, jízdě na poníkovi, lukostřelby a střelby z kuše, bude pasována do stavu šlechtického a obdrží o pasování historický glejt se svým jménem.

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 4. 2018
20.7.
21.7.
Přehrady Fest 2018 Slapy

Přehrady Fest 2018 Slapy

Křečovice, Střední Čechy
4.5.
6.5.
Májová balónová fiesta na Slapské přehradě 2018

Májová balónová fiesta na Slapské přehradě 2018

Chotilsko, Střední Čechy
26.5.
Toulava Fest 2018

Toulava Fest 2018

Sedlčany, Střední Čechy
28.7.
29.7.
Mejdan pro faunu v Sedlčanech

Mejdan pro faunu v Sedlčanech

Sedlčany, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Beach Nová Živohošť

Resort Beach Nová Živohošť

Křečovice, Střední Čechy
Pizzeria Ticino Sedlčany

Pizzeria Ticino Sedlčany

Sedlčany, Střední Čechy
Káva svět v Sedlčanech

Káva svět v Sedlčanech

Sedlčany, Střední Čechy