Buddha Bar v srdci Prahy

Gurmánská turistika
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 3,86/5. Hodnoceno: 7x.Počet hvězdiček je: 3,86/5. Hodnoceno: 7x.Počet hvězdiček je: 3,86/5. Hodnoceno: 7x.Počet hvězdiček je: 3,86/5. Hodnoceno: 7x.Počet hvězdiček je: 3,86/5. Hodnoceno: 7x.

Tři vchody, každý z jiné ulice a ať vejdete kterýmkoliv, rázem se ocitnete v jiném světě, ve světě, kde se mísí orient, kolonialismus a pražská secese.
Koncept Buddha-Baru spočívá v „jídle se zážitkem“, což znamená, že do Buddha-Baru, který je dvoupatrovým komplexem složeným z restaurace a současně i baru, přijdete na večeři a poté se přesunete do barové části na drink a za tancem. Historický dům v centru Prahy, kde sídlí Buddha-Bar Hotel, vypadá na první pohled celkem nenápadně. To proto, že je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO, a jeho rekonstrukce probíhala pod bedlivým dohledem památkového ústavu. Třetím vchodem, zdobenými dveřmi na rohu ulic Rybná a Jakubská, se dostanete do Buddha-Bar restaurantu.

Orientální atmosféru interiéru dodávají především výrazné barvy (nejvýrazněji působí červená a bílá), luxusní materiály a působivé detaily. Významnou roli v celé koncepci hraje také světlo, jehož zdrojem jsou moderní stmívače, bohatě zdobené lustry, lampy, nebo klasické svíčky.

Dominantou restaurace je obrovská socha Buddhy
, vysoká 2,6 metru, osvětlena svíčkami. Ke kulatý stolům z tmavého bambusu se vejde až 150 hostů. Vybírat si můžete z bohaté nabídky převážně asijské kuchyně, inspirované takzvanými reprezentativními pokrmy pařížského Buddha-Baru. Mezinárodní jídelníček restaurace Siddharta Café v Buddha Bar Hotelu, obohatil šéfkuchař Tomáš Stehlík, který studuje čínské učení pěti elementů. Ve skladbě obědového menu nyní najdete vždy i jeden překrm, polévku, hlavní jídlo a dezert, připravené podle vládnoucího elementu. Každý z elementů je spojen s určitým ročním obdobím, tělesnými orgány, konkrétními emocemi, chutěmi a barvami. Tato teorie, aplikovaná v kuchyni, má vliv na výběr surovin a technologii přípravy. V menu najdete například polévku s řasou wakame a lotosovým kořenem, která připomíná pórkovou polévku, jen řasa jí dodává výraz nější a originálnější chuť. Exotické ingredience tu nejsou jen pro oslňující název polévky, ale pro své léčebné účinky. Lotosový kořen uvolňuje dýchací cesty a posiluje kosti, zklidňuje a je také účinným afrodisiakem. Jako hlavní jídlo se může podávat netradiční kombinace kroupového rizota s houbami shi-take a opečených kachních prsíček. Sladkou, ale přesto dobře stravitelnou a dietní tečkou by mohl být třeba tofu krém, ochucený obilnou kávou bez kofeinu yannoch a ozdobený jahodami.

Unikátní síť Buddha-Barů je součástí skupiny George V Restauration, která provozuje celosvětově známé Buddha-Bar restauranty v Paříži, New Yorku, Dubaji, Bejrútu, Káhiře, Londýně a Kyjevě.
Zobrazit celý popis >Provozovatel

Buddha-Bar Hotel Prague

Jakubská 649/8
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 221 776 400
Email:
hostess@buddhabar...
WWW:
www.buddha-bar-ho...
WWW:
www.buddha-bar.cz
GPS:
50,088089 14,425648
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 1
 
Kategorie:
Zážitky, Gurmánská turistika

Otevírací doba

Období: leden - prosinec
pondělí - neděle06:30 - 24:00

Vstupné

Cena: 400 Kč
Poznámka:Předpokládaná útrata na jednu osobu Z jídleního lístku: polévka: 99 Kč hl.chod: 180-685 Kč dezert: 99 Kč káva: 50-70 Kč víno 14 cl: 120-245 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 

Naposledy změněno: 13. 9. 2012


Akce v okolí (482) Zobrazit vše >


V okolí najdete (1095)