Buddha Bar v srdci Prahy

Gurmánská turistika
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 3,2/5. Hodnoceno: 10x.Počet hvězdiček je: 3,2/5. Hodnoceno: 10x.Počet hvězdiček je: 3,2/5. Hodnoceno: 10x.Počet hvězdiček je: 3,2/5. Hodnoceno: 10x.Počet hvězdiček je: 3,2/5. Hodnoceno: 10x.

Tři vchody, každý z jiné ulice a ať vejdete kterýmkoliv, rázem se ocitnete v jiném světě, ve světě, kde se mísí orient, kolonialismus a pražská secese.

Koncept Buddha-Baru spočívá v "jídle se zážitkem", což znamená, že do Buddha-Baru, který je dvoupatrovým komplexem složeným z restaurace a současně i baru, přijdete na večeři a poté se přesunete do barové části na drink a za tancem. Historický dům v centru Prahy, kde sídlí Buddha-Bar Hotel, vypadá na první pohled celkem nenápadně. To proto, že je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO, a jeho rekonstrukce probíhala pod bedlivým dohledem památkového ústavu. Třetím vchodem, zdobenými dveřmi na rohu ulic Rybná a Jakubská, se dostanete do Buddha-Bar restaurantu.

Orientální atmosféru interiéru dodávají především výrazné barvy (nejvýrazněji působí červená a bílá), luxusní materiály a působivé detaily. Významnou roli v celé koncepci hraje také světlo, jehož zdrojem jsou moderní stmívače, bohatě zdobené lustry, lampy, nebo klasické svíčky.

Dominantou restaurace je obrovská socha Buddhy, vysoká 2,6 metru, osvětlena svíčkami. Ke kulatý stolům z tmavého bambusu se vejde až 150 hostů. Vybírat si můžete z bohaté nabídky převážně asijské kuchyně, inspirované takzvanými reprezentativními pokrmy pařížského Buddha-Baru. Mezinárodní jídelníček restaurace Siddharta Café v Buddha Bar Hotelu, obohatil šéfkuchař Tomáš Stehlík, který studuje čínské učení pěti elementů. Ve skladbě obědového menu nyní najdete vždy i jeden překrm, polévku, hlavní jídlo a dezert, připravené podle vládnoucího elementu. Každý z elementů je spojen s určitým ročním obdobím, tělesnými orgány, konkrétními emocemi, chutěmi a barvami. Tato teorie, aplikovaná v kuchyni, má vliv na výběr surovin a technologii přípravy. V menu najdete například polévku s řasou wakame a lotosovým kořenem, která připomíná pórkovou polévku, jen řasa jí dodává výraz nější a originálnější chuť. Exotické ingredience tu nejsou jen pro oslňující název polévky, ale pro své léčebné účinky. Lotosový kořen uvolňuje dýchací cesty a posiluje kosti, zklidňuje a je také účinným afrodisiakem. Jako hlavní jídlo se může podávat netradiční kombinace kroupového rizota s houbami shi-take a opečených kachních prsíček. Sladkou, ale přesto dobře stravitelnou a dietní tečkou by mohl být třeba tofu krém, ochucený obilnou kávou bez kofeinu yannoch a ozdobený jahodami.

Unikátní síť Buddha-Barů je součástí skupiny George V Restauration, která provozuje celosvětově známé Buddha-Bar restauranty v Paříži, New Yorku, Dubaji, Bejrútu, Káhiře, Londýně a Kyjevě.

Zobrazit celý popis >Provozovatel

Buddha-Bar Hotel Prague

Jakubská 649/8
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 221 776 400
Email:
hostess@buddhabar...
WWW:
www.buddha-bar-ho...
WWW:
www.buddha-bar.cz
GPS:
50,088089 14,425648
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 1
 
Kategorie:
Zážitky, Gurmánská turistika

Otevírací doba

Období: leden - prosinec
pondělí - neděle06:30 - 24:00

Vstupné

Poznámka:

Degustační menu 1200 Kč za osobu nebo 1900 Kč za osobu s vínem. 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 

Naposledy změněno: 1. 7. 2014

Akce v okolí (595) Zobrazit vše >


V okolí najdete (1264)