Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Bartoňova útulna v Pekle - ubytování ve stylové chatě i chatičkách

Bartoňova útulna v Pekle - ubytování ve stylové chatě i chatičkách

Ubytování
Bartoňova útulna se nachází v romantickém údolí Peklo nedaleko Nového Města nad Metují. Nabízí se zde možnost ubytování ve stylové chatě se sociálním zařízením, zahradou a bazénem nebo ve 3 nových chatkách. Oblíbená je také zdejší restaurace.
Bartoňova útulna se nachází v krásném údolí přírodní rezervace Peklo. Čeká vás zde výborné a čisté ovzduší (přirozeně vlhké), které je vhodné pro lidi s dýchacími problémy.

Původně starý mlýn, nazývaný Pekelec byl v roce 1912 přestavěn pro pana Bartoně, majitele novoměstského zámku podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče na výletní restauraci s použitím prvků lidové architektury, která dobře zapadá do přírodní scenerie.

V roce 1923 byla údolím vybudována turistická stezka a chata se stala vyhledávaným cílem s občerstvením i možností ubytování. Při svých cestách Peklo navštívili ze známých osobností Guth Jarkovský nebo Alois Jirásek, pro něhož se údolí stalo inspirací k povídce "V Pekle".Občerstvit a ubytovat se zde můžete i dnes. K dispozici jsou pokoje ve stylové chatě a 3 nové chatky se sociálním zařízením, zahradou a bazénem. Kapacita každé chatky je 6 osob.

Ubytování v chatě:
6 pokojů - 2x dvoulůžkové - 2x čtyřlůžkové - 2x třílůžkové, každý pokoj má vlastní sociální zařízení. Cena dvoulůžkového pokoje je 840 Kč se snídaní.

Ubytování v chatičkách:
Chatka je vhodná pro rodinu s dětmi, maximálně šest osob. Všechny 3 chatičky nabízejí maximálně 18 lůžek. Cena za ubytování v chatce je 1000 Kč (za pronájem celé chatičky). Pobyt zvířat je možný za poplatek (100 Kč/den). Snídaně, obědy a večeře je možné domluvit v blízké Bartoňově útulně.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 12. 2016
1.1.
31.12.
S Toulavým baťohem do Kladského pomezí

S Toulavým baťohem do Kladského pomezí

Náchod, Královéhradecko
8.11.
23.12.
Novoměstská výtvarná skupina

Novoměstská výtvarná skupina

Nové Město nad Metují, Královéhradecko
10.11.
14.1.
Novoměstská Zázvorka

Novoměstská Zázvorka

Nové Město nad Metují, Královéhradecko
26.11.
31.1.
Narodil se v Betlémě

Narodil se v Betlémě

Nové Město nad Metují, Královéhradecko

Ubytování a restaurace v okolí