Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Bartoňova útulna v Pekle - ubytování ve stylové chatě i chatičkách

Bartoňova útulna v Pekle - ubytování ve stylové chatě i chatičkách

Ubytování
Bartoňova útulna se nachází v romantickém údolí Peklo nedaleko Nového Města nad Metují. Nabízí se zde možnost ubytování ve stylové chatě se sociálním zařízením, zahradou a bazénem nebo ve 3 nových chatkách. Oblíbená je také zdejší restaurace.
Bartoňova útulna se nachází v krásném údolí přírodní rezervace Peklo. Čeká vás zde výborné a čisté ovzduší (přirozeně vlhké), které je vhodné pro lidi s dýchacími problémy.

Původně starý mlýn, nazývaný Pekelec byl v roce 1912 přestavěn pro pana Bartoně, majitele novoměstského zámku podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče na výletní restauraci s použitím prvků lidové architektury, která dobře zapadá do přírodní scenerie.

V roce 1923 byla údolím vybudována turistická stezka a chata se stala vyhledávaným cílem s občerstvením i možností ubytování. Při svých cestách Peklo navštívili ze známých osobností Guth Jarkovský nebo Alois Jirásek, pro něhož se údolí stalo inspirací k povídce "V Pekle".Občerstvit a ubytovat se zde můžete i dnes. K dispozici jsou pokoje ve stylové chatě a 3 nové chatky se sociálním zařízením, zahradou a bazénem. Kapacita každé chatky je 6 osob.

Ubytování v chatě:
6 pokojů - 2x dvoulůžkové - 2x čtyřlůžkové - 2x třílůžkové, každý pokoj má vlastní sociální zařízení. Cena dvoulůžkového pokoje je 840 Kč se snídaní.

Ubytování v chatičkách:
Chatka je vhodná pro rodinu s dětmi, maximálně šest osob. Všechny 3 chatičky nabízejí maximálně 18 lůžek. Cena za ubytování v chatce je 1000 Kč (za pronájem celé chatičky). Pobyt zvířat je možný za poplatek (100 Kč/den). Snídaně, obědy a večeře je možné domluvit v blízké Bartoňově útulně.
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 10. 2016
1.1.
31.12.
S Toulavým baťohem do Kladského pomezí

S Toulavým baťohem do Kladského pomezí

Náchod, Královéhradecko
9.9.
30.10.
6. ročník Mezinárodního hudebního festivalu  F. L. Věka

6. ročník Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka

Dobruška, Královéhradecko
19.11.
22. K-Ples ve stylu Karla IV.

22. K-Ples ve stylu Karla IV.

Nové Město nad Metují, Královéhradecko

Ubytování a restaurace v okolí