Úvod > Aktivity & akce > Akce > Znovu 89 - koncert Českého rozhlasu v Praze

Znovu 89 - koncert Českého rozhlasu v Praze

Kdy 17. listopad 2014 18:00 - 20:00 Hudební a divadelní akce
Události sametové revoluce připomene koncert Znovu 89, který se bude konat 17. listopadu na Václavském náměstí v Praze. Zároveň odstartuje finální část projektu Znovu 89, který mapuje celý roku 1989 den po dni. Vstup na koncert je zdarma.
Letos uplyne 25 let od sametové revoluce, díky které žijeme již čtvrtstoletí ve svobodné společnosti. Chceme si tedy připomenout, jak a díky komu jsme svobodu získali a hlavně to, že ji máme. Můžeme svobodně mluvit, psát, cestovat, studovat. Vážíme si toho a chceme společně tyto úžasné možnosti náležitě oslavit. Vzpomeneme na to, co se před pětadvaceti lety událo a uvědomíme si, jak cenná pro nás všechny svoboda je.

Koncertní pódium bude stát uprostřed Václavského náměstí a bude obrácené směrem k Národnímu muzeu. Vystoupí na něm Michal Prokop, Jiří Suchý, Jaroslav Hutka, Vladimír Merta, David Koller, Lenka Dusilová, Dan Bárta, Michael Kocáb nebo Aneta Langerová. Koncert, který potrvá od 18:00 do 20:00, bude moderovat Lucie Výborná a Michal Horáček. Živě ho bude přenášet Radiožurnál, k dispozici bude i on-line přenos na webu stanice.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 11. 2014

Ubytování a restaurace v okolí