Úvod > Aktivity & akce > Akce > Živá ulice - největší letní open-air festival v Plzni 2016

Živá ulice - největší letní open-air festival v Plzni 2016

Kdy 11. červenec 2016 - 4. září 2016 Festivaly
Plzeňské léto plné hudby, tance, divadla a happeningů. Program představí přes šedesát českých i zahraničních kapel, dětský a doprovodný program. Chystá se i více než dvacet představení pouličního divadla.
Multižánrový festival každoročně nabízí až třítýdenní hudební a divadelní program zdarma na několika scénách přímo v historickém centru Plzně. Jeho první částí je festival pouličního divadla, který se koná v polovině července (11. - 13.7.). Na desítky koncertů hlavního hudebního bloku můžete vyrazit v polovině srpna (15. - 21. 8.). Akce končí Festivalem polévky, který se koná první neděli v září.

Program:
11. - 13.7. Za dveřmi je divadlo
12. - 14. 8. Namlouváníčka
15. - 21. 8. Živá ulice
4.9. 2016 Festival polévky

Festival Živá ulice každoročně přináší spoustu pohody a příjemných zážitků přímo do historického centra Plzně. Nabízí tak ideální způsob jak strávit příjemné letní večery. I letos se na několika scénách můžete těšit na koncerty, divadlo, pohádky pro děti, nezávislou módu nebo dobré jídlo a jako obvykle vás čeká i něco navíc.

  • Plzeňská namlouváníčka

Už o víkendu 12. až 14. srpna začíná blok Plzeňská namlouváníčka. Program této části festivalu láká především na silent kino, pohádky pro děti a DJs pod širým nebem. Navíc už od pátku bude v Proluce k vidění open air výstava z cyklu Barvy na ulici, tentokrát na téma Výročí 700 let Karla IV. Pohádky pro děti začínají v Proluce od 16 hodin. V sobotu to bude příběh O psu Pes, na neděli přichystalo Divadlo Buřt pohádku O rybáři a jeho ženě.

  • Hlavní hudební blok

V pondělí 15. srpna startuje hlavní hudební blok, který  přinese program hned na pěti scénách. Na náměstí Republiky letos nevznikne obří podium, jak jsme byli zvyklí z předešlých ročníků. Organizátoři na náměstí letos lákají na příjemnou menší scénu s hudbou a pohodovou atmosférou. U Branky vznikne venkovní hudební klub, na zábavu narazíte i na dalších místech v sadech. Během týdne se v Plzni vystřídá řada oblíbených interpretů nejrůznějších stylů. Každé odpoledne a večer ale rozhodně bude stát za to. Těšte se  třeba na plzeňské legendy Znouzectnost a Kníry, éterickou Aničku Polívkovou, francouzský šarm VOILA, underground v podání Tony Ducháček & Garage, vytříbený humor Jiřího Schmitzera a Xaviera Baumaxy nebo swingovou party pod taktovkou Gadjo.cz. Zahraje také Frajara Putika, Vložte kočku a celá řada dalších hudebníků.

Zajímavé zážitky slibují také doprovodné akce festivalu Živá ulice. V úterý a ve středu si přijdou na své milovníci dobrého jídla, připraven je totiž oblíbený food festival Babylon na plotně, který nabídne gastronomické speciality různých kuchyní z celého světa. Ve čtvrtek a v pátek můžete naopak přímo na náměstí Republiky zavítat na dvoudenní prodejní veletrh Pilsen Fashion Days, kde narazíte na spoustu originální módy, šperků a netradičních designových kousků.

  • Festival polévky

Živá ulice již tradičně uzavírá svůj letní program první neděli v září oblíbeným Festivalem polévky. Přímo na náměstí Republiky se budou ve 40 litrových kotlících na otevřeném ohni vařit polévky nejrůznějších chutí a vůní i letos, a to 4. září. Přijďte ochutnat a pomozte vybrat letošního krále polévek.

Celý popis
Naposledy změněno: 29. 7. 2016
4.11.
5.2.
Zmizelá Plzeň

Zmizelá Plzeň

Plzeň, Plzeňsko a Český les
11.10.
28.2.
Výstava Má Plast

Výstava Má Plast

Plzeň, Plzeňsko a Český les
16.12.
26.2.
Fenomén Merkur - historie a současnost stavebnice Merkur v Plzni

Fenomén Merkur - historie a současnost stavebnice Merkur v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Music club Žumberská stodola

Music club Žumberská stodola

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Plzeň, Plzeňsko a Český les