Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zimní prohlídky huti František na Sázavě

Zimní prohlídky huti František na Sázavě

Kdy 1. listopad 2017 10:00 - 31. březen 2018 16:00 Lidová řemesla a trhy
Centrum sklářského umění v Huti František v Sázavě nabízí zážitkovou interaktivní expozici skla, rezidenční pobyty pro výtvarníky, kurzy pro širokou veřejnost, workshopy, sympozia, konference a další aktivity prezentující sklářské řemeslo.
Zajímá vás cesta, kterou musí urazit obyčejné zrnko písku, než se promění v křehkou pavučinu? Kolik úsilí musí vynaložit sklář, než kousek beztvaré hmoty promění v jedinečnou ozdobu? Toužíte si něco z toho sami vyzkoušet? Tak s návštěvou Centra sklářského umění neotálejte! Zúčastněte se některého z rezidenčních pobytů, kurzů a workshopů určených nejen odborníkům, ale i široké veřejnosti.

V autentickém prostředí historického areálu je prezentováno autorské sklo v kolekci skleněných plastik českých i světových výtvarníků. Všemi smysly můžete vnímat magickou křehkou krásu a pozorovat fascinující proces její výroby, který je nevšedním svědectvím o řemeslném důvtipu, vynalézavosti a zručnosti. Součástí centra je i dílenská část, kde probíhají kurzy a workshopy pro širokou veřejnost:


Křehká krása - tvarování skla pro veřejnost

Vyzkoušejte si práci skláře a vytvarujte jedinečnou skleněnou květinu, která nikdy neuvadne! Skleněnou květinu si budete moci druhý den vyzvednout v Centru, či můžete využít zaslání na vaši adresu. Cena květiny 220 Kč/ks. Objednávejte předem na telefonním čísle: +420 327 321 809.

Časová náročnost: 20 min.
 

Horká koule – foukání skla pro veřejnost

Vyzkoušejte si práci skláře a vyfoukněte si vlastní skleněnou kouli s možností využití barevné drtě. Cena horké koule 100 Kč/ks. Objednávejte předem na telefonním čísle: +420 327 321 809.

Časová náročnost: 15 min.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 12. 2017
7.1.
28.1.
Bruslení ve Velkých Popovicích

Bruslení ve Velkých Popovicích

Velké Popovice, Střední Čechy
5.1.
31.1.
Bruslení na zimním stadionu v Říčanech

Bruslení na zimním stadionu v Říčanech

Říčany, Střední Čechy
13.12.
18.3.
Výstava Příběh peněz

Výstava Příběh peněz

Říčany, Střední Čechy
1.1.
30.6.
Prohlídky zámku Radim mimo sezónu

Prohlídky zámku Radim mimo sezónu

Radim, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí