Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zimní prohlídky huti František na Sázavě

Zimní prohlídky huti František na Sázavě

Kdy 1. listopad 2017 10:00 - 31. březen 2018 16:00 Lidová řemesla a trhy
Centrum sklářského umění v Huti František v Sázavě nabízí zážitkovou interaktivní expozici skla, rezidenční pobyty pro výtvarníky, kurzy pro širokou veřejnost, workshopy, sympozia, konference a další aktivity prezentující sklářské řemeslo.
Zajímá vás cesta, kterou musí urazit obyčejné zrnko písku, než se promění v křehkou pavučinu? Kolik úsilí musí vynaložit sklář, než kousek beztvaré hmoty promění v jedinečnou ozdobu? Toužíte si něco z toho sami vyzkoušet? Tak s návštěvou Centra sklářského umění neotálejte! Zúčastněte se některého z rezidenčních pobytů, kurzů a workshopů určených nejen odborníkům, ale i široké veřejnosti.

V autentickém prostředí historického areálu je prezentováno autorské sklo v kolekci skleněných plastik českých i světových výtvarníků. Všemi smysly můžete vnímat magickou křehkou krásu a pozorovat fascinující proces její výroby, který je nevšedním svědectvím o řemeslném důvtipu, vynalézavosti a zručnosti. Součástí centra je i dílenská část, kde probíhají kurzy a workshopy pro širokou veřejnost:


Křehká krása - tvarování skla pro veřejnost

Vyzkoušejte si práci skláře a vytvarujte jedinečnou skleněnou květinu, která nikdy neuvadne! Skleněnou květinu si budete moci druhý den vyzvednout v Centru, či můžete využít zaslání na vaši adresu. Cena květiny 220 Kč/ks. Objednávejte předem na telefonním čísle: +420 327 321 809.

Časová náročnost: 20 min.
 

Horká koule – foukání skla pro veřejnost

Vyzkoušejte si práci skláře a vyfoukněte si vlastní skleněnou kouli s možností využití barevné drtě. Cena horké koule 100 Kč/ks. Objednávejte předem na telefonním čísle: +420 327 321 809.

Časová náročnost: 15 min.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 12. 2017

Ubytování a restaurace v okolí