Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zimní pobyt pro rodiny s dětmi v Hotelu Bystré

Zimní pobyt pro rodiny s dětmi v Hotelu Bystré

Kdy 8. únor 2015 - 14. únor 2015 Akce pro děti
Kamarádi dinosauři zvou všechny plavce i neplavce, mámy, táty, babičky i dědečky na báječnou zimní dovolenou, kde učit se budeme hrou v Hotelu Bystré*** - rodinný hotel v krásné přírodě Vysočiny nabízí příjemné a komfortní ubytování v prostorných pokojích.
Ve dvoupatrové herně se budeme scházet na cvičení, vyrábění a malování, zpívání, soutěžení, baby masáže a každý večer na hranou pohádku. Lyžovat se naučíme v Olešnici. Plavat budeme 2x denně v bazénku se slanou vodou, 30° C přímo v penzionu.

Jako bonus pro rodiče ochutnávka wellness (vířivka, sauna, infrasauna)

Stravovat se budeme v hotelové restauraci, na výběr jsou vždy dvě jídla, s masem nebo bez. Večer můžete zajít bez dětí posedět nebo využít třeba hernu ke společenským hrám.Velký bazének se slanou vodu o teplotě 30°C je velmi příjemný jak pro děti tak dospělé. Děti se mohou těšit na intenzivní kurz plavání s rodiči dvakrát denně. Lekce jsou vedeny efektivně, aby se děti v plaveckých dovednostech hodně zdokonalily a na konci týdne plavaly jako rybky.

Lyžovat budeme 4x v nedaleké Olešnici, kde mají dětský vlek na mírném kopečku. Rodiče si zajišťují dopravu sami. Naše lektorka si rozdělí děti do skupin začátečníků a pokročilejších lyžařů.

Nejprve se všichni rozcvičí, protáhnou, pak se věnuje první skupině a později druhé. Rodič pomáhá dítěti vyjet kopeček, nazout lyže a celkově ho morálně podporuje :)

Instruktorka učí děti oblouk šikmo ke svahu, takto se naučí samo zastavit, což zvyšuje jeho pocit bezpečí. Trénuje postavení lyží na hrany a práci kolínek a postupně děti zkouší první napojované oblouky. Jakmile dítě pochopí, jak to funguje, začne zatáčet samo. Lyžování prokládáme nejrůznějšími hrami, učíme dítě samostatně vstát, když spadne, a pokud se na to malý lyžník cítí, můžeme koncem týdne zkusit první jízdu na vleku.

Je dobré děti připravit na lyžování už doma, vyzkoušet s nimi lyže (i když jen doma na koberci) a pozitivně je motivovat. V Olešnici je půjčovna lyží, počítejte však s tím, že nějakou dobu trvá, než vyberete tu správnou velikost a než se lyže seřídí.

Celým pobytem nás budou provázet dinosauři Emílek, Bohoušek a Kristýnka, kteří nás zavedou do doby ledové a děti s nimi prožijí nejrůznější dobrodružství. Zjistíme, jak se vylíhnul Bohoušek, jak se učili slušnému chování, i jak si dinosauři v době ledové hráli, a že je velká paráda mít za kamaráda dinosaura. Také nás naučí nové písničky. Každý večer jim tito kamarádi zahrají pohádku na dobrou noc a někteří odvážlivci z řad diváků si budou moci ve večerníčku i zahrát.

Nedaleko hotelu se nachází mnoho zajímavých míst, kam můžete podniknout výlet (např. "Údolí Křetínky" jehož centrem je hrad Svojanov, či vyšlápnout si na Děvět skal atp.)

V hotelu je volně dostupná Wi-fi. Můžete také využít wellness procedury - klasickou saunu, infra saunu, masáže, kosmetiku. V samotné blízkosti hotelu je velká zámecká zahrada, v případě zimy kluziště. Nejbližší sjezdovky najdete v Hamrech nebo Olešnici. Běžkařské tratě všude v okolí.

Pojeďte si aktivně odpočinout a načerpat novou energii.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 8. 2017
1.4.
31.10.
Vrchařská koruna Vysočiny

Vrchařská koruna Vysočiny

Bystřice nad Pernštejnem, Vysočina
2.9.
Zámecké slavnosti na zámku Bystré

Zámecké slavnosti na zámku Bystré

Bystré, Východní Čechy
30.6.
3.9.
Cyklobus Českomoravským pomezím

Cyklobus Českomoravským pomezím

Vysoké Mýto, Východní Čechy
Lyžařský areál Bystré-Hamry

Lyžařský areál Bystré-Hamry

Bystré, Východní Čechy
Za ohnivou sviní na hrad Svojanov

Za ohnivou sviní na hrad Svojanov

Svojanov, Východní Čechy
Na kole na hlásku hradu Svojanova

Na kole na hlásku hradu Svojanova

Svojanov, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí