Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zimní pobyt pro rodiny s dětmi v Hotelu Bystré

Zimní pobyt pro rodiny s dětmi v Hotelu Bystré

Kdy 8. únor 2015 - 14. únor 2015 Akce pro děti
Kamarádi dinosauři zvou všechny plavce i neplavce, mámy, táty, babičky i dědečky na báječnou zimní dovolenou, kde učit se budeme hrou v Hotelu Bystré*** - rodinný hotel v krásné přírodě Vysočiny nabízí příjemné a komfortní ubytování v prostorných pokojích.
Ve dvoupatrové herně se budeme scházet na cvičení, vyrábění a malování, zpívání, soutěžení, baby masáže a každý večer na hranou pohádku. Lyžovat se naučíme v Olešnici. Plavat budeme 2x denně v bazénku se slanou vodou, 30° C přímo v penzionu.

Jako bonus pro rodiče ochutnávka wellness (vířivka, sauna, infrasauna)

Stravovat se budeme v hotelové restauraci, na výběr jsou vždy dvě jídla, s masem nebo bez. Večer můžete zajít bez dětí posedět nebo využít třeba hernu ke společenským hrám.Velký bazének se slanou vodu o teplotě 30°C je velmi příjemný jak pro děti tak dospělé. Děti se mohou těšit na intenzivní kurz plavání s rodiči dvakrát denně. Lekce jsou vedeny efektivně, aby se děti v plaveckých dovednostech hodně zdokonalily a na konci týdne plavaly jako rybky.

Lyžovat budeme 4x v nedaleké Olešnici, kde mají dětský vlek na mírném kopečku. Rodiče si zajišťují dopravu sami. Naše lektorka si rozdělí děti do skupin začátečníků a pokročilejších lyžařů.

Nejprve se všichni rozcvičí, protáhnou, pak se věnuje první skupině a později druhé. Rodič pomáhá dítěti vyjet kopeček, nazout lyže a celkově ho morálně podporuje :)

Instruktorka učí děti oblouk šikmo ke svahu, takto se naučí samo zastavit, což zvyšuje jeho pocit bezpečí. Trénuje postavení lyží na hrany a práci kolínek a postupně děti zkouší první napojované oblouky. Jakmile dítě pochopí, jak to funguje, začne zatáčet samo. Lyžování prokládáme nejrůznějšími hrami, učíme dítě samostatně vstát, když spadne, a pokud se na to malý lyžník cítí, můžeme koncem týdne zkusit první jízdu na vleku.

Je dobré děti připravit na lyžování už doma, vyzkoušet s nimi lyže (i když jen doma na koberci) a pozitivně je motivovat. V Olešnici je půjčovna lyží, počítejte však s tím, že nějakou dobu trvá, než vyberete tu správnou velikost a než se lyže seřídí.

Celým pobytem nás budou provázet dinosauři Emílek, Bohoušek a Kristýnka, kteří nás zavedou do doby ledové a děti s nimi prožijí nejrůznější dobrodružství. Zjistíme, jak se vylíhnul Bohoušek, jak se učili slušnému chování, i jak si dinosauři v době ledové hráli, a že je velká paráda mít za kamaráda dinosaura. Také nás naučí nové písničky. Každý večer jim tito kamarádi zahrají pohádku na dobrou noc a někteří odvážlivci z řad diváků si budou moci ve večerníčku i zahrát.

Nedaleko hotelu se nachází mnoho zajímavých míst, kam můžete podniknout výlet (např. "Údolí Křetínky" jehož centrem je hrad Svojanov, či vyšlápnout si na Děvět skal atp.)

V hotelu je volně dostupná Wi-fi. Můžete také využít wellness procedury - klasickou saunu, infra saunu, masáže, kosmetiku. V samotné blízkosti hotelu je velká zámecká zahrada, v případě zimy kluziště. Nejbližší sjezdovky najdete v Hamrech nebo Olešnici. Běžkařské tratě všude v okolí.

Pojeďte si aktivně odpočinout a načerpat novou energii.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 8. 2017
5.7.
Městské pivní slavnosti - Olešnice

Městské pivní slavnosti - Olešnice

Olešnice, Jižní Morava
25.8.
26.8.
Olešnické dožínky

Olešnické dožínky

Olešnice, Jižní Morava
28.4.
2.9.
Merkur –  výstava nestárnoucí stavebnice

Merkur – výstava nestárnoucí stavebnice

Polička, Východní Čechy
28.4.
2.9.
Fenomén Merkur

Fenomén Merkur

Polička, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí